Oświadczenie Wydawnictwa RM

Przegląd

W dniu 25 marca 2018 roku Wydawnictwo RM planowało wydać książkę o metodzie żywienia Baby-led weaning (w skrócie BLW), która na całym świecie jest znana i opisywana od wielu lat. Poniżej podajemy łącza do kilku przykładowych artykułów poświęconych tej metodzie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Baby-led_weaning
https://www.parents.com/baby/feeding/solid-foods/dos-and-donts-of-baby-led-weaning/
http://www.bounty.com/baby-0-to-12-months/weaning/what-is-weaning/baby-led-weaning
https://www.croque-maman.com/blog/baby-led-weaning-in-france/
https://naturalwean.com/baby-led-weaning-iniciarse-la-alimentacion-complementaria/

Poradnik Wydawnictwa RM, autorstwa cenionych polskich dietetyczek, ma na celu przybliżenie rodzicom metody żywienia BLW. Przedstawia jej wady oraz zalety, a przede wszystkim systematyzuje wiedzę o rozszerzaniu diety dziecka do pierwszego roku życia. Ponadto w poradniku polskich autorek przygotowanym przez Wydawnictwo RM znajdują się przepisy na proste i wartościowe posiłki nie tylko dla dzieci, ale także dla całej rodziny.

Pierwotnie książkę o metodzie BLW, opatrzoną numerem ISBN: 978-83-8151-008-0, Wydawnictwo RM planowało wydać pod tytułem ,,BLW. Bobas lubi wybór”. Dnia 19 marca 2019 r. otrzymaliśmy od Grupy Wydawniczej Relacja Sp. z o.o. informację o zastrzeżeniu przez ww. grupę znaku towarowego ,,BLW. Bobas lubi wybór”. Tego samego dnia podjęliśmy wszelkie możliwe działania mające na celu wyeliminowanie naruszenia ww. znaku. Z dniem 20 marca 2019 r. zmieniamy tytuł książki na ,,Metoda żywieniowa BLW. Daj dziecku wybór”.

Mamy nadzieję, że ta decyzja kończy zamieszanie wokół naszej publikacji. Można byłoby go uniknąć, gdyby informacja o zastrzeżeniu znaku towarowego dotarła do nas wcześniej. Na żadnym etapie przygotowywania naszej publikacji nie zamierzaliśmy naruszać znaku towarowego zastrzeżonego przez Grupę Wydawniczą Relacja Sp. z o.o.

Z poważaniem,

Piotr Kierył

Kategorie: Wydarzenia