Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji

Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji

Przegląd

Jak co roku Kraków Miasto Literatury UNESCO włącza się w międzynarodowe obchody Światowego Dnia Poezji. 21 marca miasto – na co dzień i tak pełne poezji – zamieni się w jej prawdziwą stolicę.

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 16.00 spacerem szlakiem Wisławy Szymborskiej.  Chętnych do wzięcia udziału, organizatorzy zapraszają do wysyłania zgłoszeń na adres: spacery@miastoliteratury.pl. (wydarzenie na Facebooku).

Wieczorem odbędzie się wyjątkowy slam poetycki, będący jednocześnie krakowskimi eliminacjami do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu. Scena, mikrofon i 3 minuty – do tego publiczność, która może do woli hałasować, by wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak. To jest właśnie slam poetycki – kawiarniano-klubowa forma pojedynków słownych. Zwycięzca jest tylko jeden. Start o 20.00 w Kolanku No. 6.

wydarzenie na Facebooku.

Poetycką atmosferę będzie trwała do soboty. 23 marca o 17.30 – wraz z Fundacją KONTENT organizatorzy zapraszają do DeRevolutionibus Books&Cafe na spotkanie z poetką i diagnostką laboratoryjną, Anną Adamowicz, poświęcone jej tomowi Animalia.

wydarzenie na Facebooku.

Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. celem wspierania różnorodności językowej poprzez twórczość poetycką i promowania literatury małych języków. Krakowskie wydarzenia stanowią część międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Poezji przez Miasta Literatury UNESCO.

 

za miastoliteratury.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Kraków