Poradnik rozwoju kreatywności

Przegląd

Książka jest kontynuacją i rozwinięciem „ABC kreatywności” z roku 2010, bazuje bowiem na tym samym pomyśle, by poszczególne rozdziały wyznaczone były przez kolejne litery alfabetu i stanowiły pretekst do zrozumiałego, a zarazem interesującego dla czytelnika opisu ważnych zjawisk (zdolności, umiejętności, kompetencji, uwarunkowań), związanych z kreatywnością i jej rozwijaniem.

Treści poszczególnych rozdziałów są dobrze ugruntowane w naukach o twórczości i dekonspirują ciągle żywe mity i półprawdy o kreatywności. Skierowane do czytelnika zadania twórcze i rubryka „Autorefleksja” mają uświadomić mu naturę poszczególnych kompetencji twórczych i zachęcić do przemyśleń nad własną aktywnością twórczą. Kończące każdy rozdział „Zasady Rozwoju Kreatywności” stanowią zwięzłe wskazówki (zalecenia) do stosowania w toku codziennych wysiłków nad rozwiązywaniem problemów w sposób twórczy.

Książka adresowana jest do pedagogów, nauczycieli, psychologów, studentów różnych kierunków, trenerów grupowych i specjalistów od zasobów w firmach, pionu kierowniczego w firmach.


Patroni medialni: edunews.pl, Charaktery.
Patroni wydania: Odyseja Umysłu, Polskie Stowarzyszenie Kreatywności, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Więcej informacji: www.ksiegarnia.difin.pl
Śledź nasz profil: facebook.com/Wydawnictwo-Difin

Kategorie: Edukacja
Tagi: Difin