Klub Proza: Bookowisko – książka na zimę!

Klub Proza: Bookowisko – książka na zimę!

Przegląd

Już w najbliższą sobotę odbędzie się zimowa edycja Bookowiska w klubie Proza, polegająca na wyprzedaży książek, na które nie mamy już miejsca w domu. To świetna okazja, by wyszukać wyjątkowe, niedostępne już w księgarniach publikacje i za symboliczne kwoty odświeżyć swoją domową bibliotekę. Wszyscy, którzy lubią czytać w długie zimowe wieczory powinni się tu pojawić obowiązkowo.

Bookowisko to dobrze już znana wrocławianom inicjatywa otwartego dla wszystkich kiermaszu, który kilka razy w roku odbywa się w Przejściu Garncarskim, a zimą w klubie Proza. W wyprzedaży może wziąć udział każdy – zarówno jako kupujący jak i jako wystawca – by za symboliczne kwoty sprzedać te publikacje, na które nie ma już miejsca w domu. W tym drugim przypadku należało wcześniej wysłać zgłoszenie do organizatora – Wrocławskiego Domu Literatury – i zarezerwować sobie bezpłatne miejsce. Tegoroczna zimowa edycja imprezy odbędzie się w sobotę 26 stycznia od 11:00 do 16:00 w klubie Proza, mieszczącym się na 2 piętrze siedziby Wrocławskiego Domu Literatury przy Przejściu Garncarskim 2.

Na Bookowisko z pewnością warto zajrzeć, jeśli poszukujemy publikacji, których nie dostaniemy już w księgarniach. Będziemy zadowoleni także, jeśli mamy zamiar zaopatrzyć się w większą liczbę książek nie wydając przy tym fortuny. Tutaj na równych prawach funkcjonują wszystkie gatunki: będzie fantastyka, kryminał, powieści sensacyjne i obyczajowe, poezja, książki dla dzieci, albumy, książki naukowe. Ta impreza to także świetna okazja, by wymienić się książkami i swobodnie porozmawiać o literaturze z innymi bukinistami i czytelnikami. Wstęp na Bookowisko jest bezpłatny.

W ostatnią niedzielę i poniedziałek stycznia można także tradycyjnie wybrać się do Prozy na seanse filmowe. W niedzielę o 19.00 obejrzymy kolejny pokaz w ramach cyklu „Laureaci Oscarów”, czyli film niespodziankę, który otrzymał Oscara w dowolnej kategorii. Natomiast na miły początek tygodnia (poniedziałek 19:00) czeka nas projekcja w ramach projektu „Filmowe poniedziałki” – film połączony z dyskusją o kinie. Do Kina w Prozie wstęp jest wolny. Kto chce poznać przed seansami tytuły filmów prezentowanych w danym tygodniu powinien zapisać się do newslettera na stronie Wrocławskiego Domu Literatury www.domliteratury.wroc.pl.

fot. Andrzej Solnic, mat. prasowe

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza