W Rosji nie kupisz najnowszej książki J.Archera pt. „I tak wygrasz”

Przegląd

 

Już 27 listopada do księgarń trafi I tak wygrasz – nowa książka Jeffreya Archera, która wywołała już spore zamieszanie na międzynarodowym rynku wydawniczym. W Rosji nie kupicie tej książki. 21 wydawców odrzuciło możliwość jej wydania, bo porusza ona tematy działalności KGB i bezlitosnego reżimu.

Jej akcja zawiązuje się w Leningradzie w 1968 roku. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na swoją miarę. Kiedy ojciec tego pierwszego zostaje zgładzony przez KGB za to, że próbował utworzyć niezależny związek zawodowy, wszystkie marzenia chłopca wydają się stracone. A jednak wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR. Jeffrey Archer, autor bestsellerów, które sprzedały się już w ponad 330 mln egzemplarzy i w 72 krajach przed napisaniem tej książki zrobił wnikliwy research. Autor spędził 2 tygodnie w St. Petersburgu, by wiernie opisać to miasto i realia tamtych lat.

Mimo tego przyjaciele namawiają byłego polityka do wynajęcia dodatkowej ochrony na czas promocji książki. Wcześniej rosyjska cenzura zakazywała wydania np. książek George’a Orwella czy Borisa Pasternaka.

www.rebis.com.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis