Najnowsza powieść Jeffreya Archera – „I tak wygrasz” – od 27 listopada w księgarniach!

Przegląd

Już 27 listopada do księgarń trafi I tak wygrasz – nowa książka Jeffreya Archera, autora bestsellerów, które sprzedały się już w ponad 330 mln egzemplarzy i w 72 krajach. Po zakończeniu słynnego cyklu o rodzinie Clifftonów Archer zaprasza w nową, niezapomnianą podróż!

 

To zniewalająca, trzymająca w napięciu jak Kane i Abel opowieść o Aleksandrze, który próbuje podbić swój nowy świat. Decyzja podjęta przez rzut monetą, podróż przez dwa kontynenty, porażki i zwycięstwa prowadzą do jednego – Aleksander musi odkryć swoje przeznaczenie i stawić czoła przeszłości, którą pozostawił w Rosji…

 

Powieść trzyma czytelnika w szachu od pierwszej do ostatniej strony!

Leningrad 1968. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na swoją miarę. Kiedy ojciec tego pierwszego zostaje zgładzony przez KGB za to, że próbował utworzyć niezależny związek zawodowy, wszystkie marzenia chłopca wydają się stracone. A jednak wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR. Czy powinni wsiąść na statek płynący do Stanów Zjednoczonych czy do Wielkiej Brytanii? O tym decyduje rzut monetą…

W tej niezwykłej opowieści przemierzamy dwa kontynenty, podążając za porażkami i zwycięstwami Aleksandra, który próbuje podbić swój nowy świat. I musi upłynąć trzydzieści lat, by on sam odkrył, gdzie leży jego przeznaczenie, i stawił czoło przeszłości, którą pozostawił w Rosji.

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko…, Więzień urodzenia, Pierwszy między równymi, Sprawa honoru, Na kocią łapę.
Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza i W godzinie próby i To był człowiek.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis