Polska literatura współczesna za darmo

Polska literatura współczesna za darmo

Przegląd

Legimi, serwis specjalizujący się w udostępnianiu ebooków i audiobooków w abonamencie, dołącza do obchodów stulecia niepodległości Polski. Z tej okazji przygotowana została kolekcja polskiej literatury współczesnej, w której znalazły się zarówno bestsellery, jak i tytuły zdobywające najważniejsze nagrody. Wszystkie książki można pobrać ze specjalnie przygotowanej na tę okazję strony www.legimi.pl/niepodlegla, a następnie czytać i słuchać bezpłatnie w aplikacjach Legimi.

W zestawie znalazło się miejsce zarówno na doceniane również za granicą tytuły Olgi Tokarczuk i Wioletty Grzegorzewskiej, jak i niezwykle popularne w Polsce powieści Zygmunta Miłoszewskiego, Remigiusza Mroza, Szczepana Twardocha czy Magdaleny Witkiewicz. Tytułom udostępnionym bezpłatnie w ramach akcji poświęcone będzie specjalne wydanie internetowego magazynu Prolog, którego premiera zaplanowana jest na piątek, 9.11.

Stulecie odzyskania niepodległości to wspaniała, warta uczczenia rocznica. Zależało nam na tym, by ta celebracja była jak najbardziej pozytywna, pozwoliła uciec od codziennych podziałów i konfliktów. Cóż więc może być lepszego niż czytanie i słuchanie książek? Chcemy pokazać, jak wiele ma nam do zaproponowania współczesna polska literatura. Zarówno popularna, jak i ta nieco ambitniejsza, która bywa naszą polską wizytówką na najważniejszych konkursach literackich na świecie. To świetna okazja przede wszystkim dla osób, które rzadko mają okazję sięgnąć po lekturę, by przekonać się o tym samodzielnie w nowoczesnej, cyfrowej formie – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i akcji Niepodległa”. Książki pobierać można do końca roku, a czytać i słuchać – bezterminowo w aplikacjach Legimi, dostępnych na smartfony i tablety z systemami iOS i Android, wybrane modele czytników PocketBook i inkBook oraz komputery z Windows 8 i 10. Osoby korzystające z Legimi na urządzeniach z Androidem mogą ponadto czytać ebooki z wykorzystaniem czcionki Brygada 1918, udostępnionej z okazji tej wyjątkowej rocznicy i zaimplementowanej w najnowszych wersjach aplikacji. Font Brygada 1918 to zdigitalizowana wersja kroju pisma Brygada zaprojektowanego ok. 1928 roku, prawdopodobnie przez polskiego grafika i typografa Adama Półtawskiego na 10-lecie niepodległości Polski.

Możliwość przeczytania dowolnej książki w tej historycznej czcionce symbolicznie pozwoli doświadczyć ponadczasowego charakteru pisma i języka, łączącego pokolenia i formującego tożsamość narodową. – dodaje Mikołaj Małaczyński

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Legimi