Adam Zagajewski i Katarzyna Nosowska w klubie Proza

Adam Zagajewski  i Katarzyna Nosowska w klubie Proza

Przegląd

Dwa pierwsze tygodnie listopada w klubie Proza to dwa bardzo ważne spotkania wokół książek. W najbliższą środę czeka nas wyjątkowe spotkanie z Adamem Zagajewskim – wybitnym poetą, eseistą i tłumaczem, czołowym przedstawicielem pokolenia Nowej Fali i laureatem wielu prestiżowych nagród. Tydzień później wielkie wydarzenie – Prozę odwiedzi Katarzyna Nosowska, by w rozmowie z Karoliną Korwin-Piotrowską opowiedzieć czytelnikom o swojej książce „A ja żem jej powiedziała…”  i najbliższych artystycznych planach.

fot-Frankie-Fouganthin

 

Już w środę 7 listopada o 18:00 (klub Proza, Przejście Garncarskie 2) w ramach „Salonów Silesiusa” odbędzie się spotkanie z Adamem Zagajewskim. Wybitny poeta, eseista i tłumacz, czołowy przedstawiciel pokolenia Nowej Fali, jeden z najchętniej tłumaczonych polskich poetów i laureat wielu prestiżowych nagród spotka się z wrocławskimi czytelnikami, by opowiedzieć o swojej twórczości w rozmowie z profesorem Andrzejem Zawadą – przewodniczącym jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W trakcie spotkania będzie można kupić książki Adama Zagajewskiego, które zapewni krainaksiazek.pl. Wstęp wolny. Organizatorami cyklu są Strefa Kultury Wrocław i Wrocławski Dom Literatury. Darczyńcą Salonów Silesiusa jest Fundacja Orlen – dar serca.

 

Fot.Marlena_Bielińska

Tydzień później, w środę 14 listopada o 19:00, będzie miała miejsce wyjątkowa odsłona cyklu „Literatura pod napięciem”, którego bohaterką będzie tym razem Katarzyna Nosowska. Znana i jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, twarz i głos legendarnego zespołu HEY, doceniana przez fanów i krytyków także za znakomite teksty swoich utworów, w 2018 roku zadebiutowała jako pisarka! Książka „A ja żem jej powiedziała…” (Wydawnictwo Wielka Litera) jednych zachwyciła, innych rozbawiła, ale nie zabrakło też tych, którzy literacki debiut wokalistki krytykowali. Jedno jest pewne – mało kto pozostaje obojętny na Nosowską-pisarkę. O tym, dlaczego Nosowska zdecydowała się na literacki debiut i czy zmienił on coś w jej karierze oraz o samej książce z wokalistką porozmawia popularna dziennikarka – Karolina Korwin-Piotrowska. Podczas spotkania będzie można kupić książkę „A ja żem jej powiedziała…” na stoisku księgarni krainaksiażek.pl. Wstęp jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na spotkanie z Nosowską wejdziemy po okazaniu wejściówki, które były do odbioru we Wrocławskim Domu Literatury 5 listopada.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Literatura pod napięciem”, którego partnerem jest TAURON. Polska Energia.

Natomiast 16 listopada o 20:00 warto wrócić do Prozy na koncert wrocławskiego duetu Oxford Drama promujący ich nową płytę „Songs”. Oprócz Gosi Dryjańskiej (wokal, instrumenty klawiszowe, gitara) i Marcina Mrówki (gitara, wokal) wystąpią: Anna Pasic, Jarosław Zagrodny i Michał Szczepaniec. Bilety można kupić w cenie 32 złotych (przedsprzedaż) na www.bilety24.pl lub w dniu koncertu w klubie Proza za 40 złotych.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza