Ranking Bibliotek

Przegląd

Od roku 2011 roku, Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodzają samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej – szóstej edycji rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek.

Chcemy wskazać i opisać gminy, które przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa, aktywności społecznych i przekształcają biblioteki w ośrodki służące tym celom.

Prosimy o odpowiedź na ankietę z pytaniami dotyczącymi działalności biblioteki gminnej. Jest ona skierowana do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu). Ankietę należy odesłać do dnia 5 listopada 2018 r. na adres: anna.ogonowska@rp.pl lub wypełnić na stronie  https://goo.gl/forms/NNrleATzhblDPHJE2 (jeśli link jest nieaktywny prosimy go skopiować).

Liderzy Rankingu Bibliotek odbiorą dyplomy w listopadzie na uroczystej gali w Warszawie, a wyniki rankingu zostaną opublikowane w specjalnym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”.

 

Ankieta:  TUTAJ

 

 

 

więcej: Instytut Książki

Kategorie: Biblioteki