Kontynuacje popularnych serii – „Zdobywca” i „Rozbita klepsydra” – już w sprzedaży!

Najnowsze premiery wydawnictwa Papierowy Księżyc to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń i wielkich historii. Do księgarń trafiły właśnie kontynuacje serii „Armagedon dzień po dniu” (uznawanej za jeden z najlepszych horrorów o zombie w historii) i „Zdobywca” (historia narodzin jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków).

Obie te serie należą do jednych z najbardziej lubianych przez czytelników i obie zasługują na Państwa uwagę.

 

ZDOBYWCA, CONN IGGULDEN

Od młodego uczonego do jednego z najpotężniejszych wojowników w historii świata, ta powieść to epicka historia Kubilaj-chana – który, obok Juliusza Cezara, Aleksandra Wielkiego i Napoleona Bonapartego, zapisał się jako jeden z najskuteczniejszych zdobywców, jakiego świat kiedykolwiek znał.

Uczony, który podbił imperium większe niż Aleksander Wielki czy Cezar.

Wojownik, który rządził jedną piątą świata z siłą i mądrością.

Człowieka, który zdradził brata, by chronić swój naród.

To powinien być Złoty Wiek. Jednak jeden z najwspanialszych narodów świata powoli chyli się ku upadkowi, będąc pochłoniętym przez swojego odwiecznego wroga.

Dopiero spokojny człowiek, który wyjdzie z długiego cienia swego potężnego przodka –Dżyngis-chana, będzie w stanie to zmienić. Kubilaj-chan marzy o imperium sięgającym od morza do morza. Jednak by je zbudować, będzie musiał się wiele nauczyć o sztuce wojny i poświęceniu.

Zaprowadzi swoich wojowników na kraniec znanego im świata. A kiedy będzie zmęczony, ranny i osłabiony, przyjdzie mu zmierzyć się z własnymi braćmi w krwawej wojnie domowej, która zmieni bieg historii świata.

Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków.

Conn Iggulden to, obok Bernarda Cornwella, najlepszy aktualnie autor powieści historycznych. Jego poprzednia seria książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, a światową sławę zapewnił mu cykl Zdobywca, który został przetłumaczony na ponad 20 języków.

ISBN: 978-83-65830-45-6 || Cena: 47,90 || Stron: 602

Patroni medialni: Histmag, History, Kącik z książką, Dobre książki, Bestiariusz

 

Rozbita klepsydra. Armagedon dzień po dniu (tom 3)

Autor: J.L. BourneSeria: Armagedon dzień po dniu
Premiera: 17.10.2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 434
Numer ISBN: 978-83-65830-32-6
Kod paskowy (EAN): 9788365830326

Najlepsza książka o zombie, jaką czytałem.

Brad Thor, autor bestsellerów

 

Na terenie Stanów Zjednoczonych i innych części świata grasują armie nieumarłych; nie istnieje miejsce, gdzie można skryć się przed zarazą łaknącą ludzkiego mięsa. Lecz w sercu teksańskich pustkowi, niewielka grupa ocalałych usiłuje pokonać otaczające ich miliony.


Ocalały, Dzień po dniu, dziennik pisany przez człowieka znajdującego się w potrzasku ziemskiego kataklizmu, który w desperacji – i z chęci przetrwania – dołącza do sił niewielkiej grupy uchodźców, by walczyć z wrogami, tak ludźmi jak i nieumarłymi, ukrywając się w opuszczonej bazie głowic jądrowych. Jednak czy w świecie opanowanym przez nieumarłych wystarczy samo przetrwanie?

 

Podejmując desperacką próbę odzyskania kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych – gdzie hordy nieumarłych dominują nad zdziesiątkowaną ludzkością – dowódca marynarki wojennej staje na czele globalnej misji zmierzającej ku sercu pandemii. Jednostka do zadań specjalnych „Klepsydra” jest ostatnią nadzieją ludzkości, a trudne decyzje podejmowane przez jego drużynę mogą skutkować przetrwaniem kolejnego dnia, bądź trafieniem do piekła, które istnieje między życiem a śmiercią.

Apokalipsa zombie, kiedyś będąca na marginesie horroru, stała się ostatnio jednym z najmodniejszych gatunków w popkulturze. Armagedon dzień po dniu. Rozbita klepsydra to trzeci tom postpokaliptycznego cyklu J.L.Bourne’a. To błyskotliwy i wciągający thriller, który z zapartym tchem przeczytają zarówno nowi, jak i zagorzali miłośnicy żywych trupów. Cykl Armagedon dzień po dniu uznawany jest za najlepszy horror o zombie obok The Walking Dead.

J. L. Bourne jest oficerem wojskowym i uznanym autorem horrorów z serii „Armagedon dzień po dniu”, a także dystopijnego thrillera „Tommorow War”. Mając za sobą dwadzieścia lat służby wojskowej oraz wywiadowczej, J. L. tworzy realistyczny i unikalny świat fikcji. Żyje na Gulf Coast, lecz czasami można spotkać go ze strzelbą i nożem na wiejskich wzgórzach Arkansas, gdzie dorastał.

Odwiedź go na JLBourne.com, zanim wysiądzie sieć energetyczna.

Kategorie: Literatura