Trwa 3. edycja akcji „Tysiąc powodów by czytać”

Trwa 3. edycja akcji „Tysiąc powodów by czytać”

Przegląd

Jeszcze do 26 września biblioteki z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w konkursie towarzyszącym 3. edycji organizowanej przez Empik akcji „Tysiąc powodów by czytać”. W ramach konkursu każdego roku uczniowie z 10 wyłonionych w głosowaniu podstawówek spełniają swoje czytelnicze marzenia i otrzymują od Empiku po 1000 wybranych przez siebie książek. W dwóch poprzednich edycjach akcji organizator przekazał 20 000 książek do 20 szkolnych bibliotek na terenie całego kraju. Kampania „Tysiąc powodów by czytać” trwa od 3 września.

Zgłoszenia bibliotek szkolnych z całej Polski będą przyjmowane do 26 września na stronie www.empik.com/biblioteki. Konkursowe zadanie polega na przygotowaniu przez uczniów plakatu zachęcającego rówieśników do czytania książek. Wystarczy dołączyć do niego formularz zgłoszeniowy, przy wypełnieniu którego pomogą nauczyciele i opiekunowie. Dodatkowo, do co 50 zgłoszonej w konkursie szkoły, powędruje 10 pakietów książek Wydawnictwa Wilga. W każdym zestawie znajdzie się 10 pozycji z klasyki literatury dziecięcej.

Zwycięzców w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” wybiorą w głosowaniu internauci. Nagrody zostaną przyznane 10 bibliotekom w dwóch kategoriach. Bajkowa ciężarówka z tysiącem książek pojedzie do każdej z pięciu zwycięskich szkół w kategorii do 120 uczniów i do każdej z pięciu, w których uczy się więcej niż 120 dzieci. To jednak nie koniec atrakcji. Dodatkowo 500 pierwszych podstawówek, które zgłoszą się do akcji, otrzyma fotoksiażkę ufundowaną przez Empikfoto.

Kategorie: Wydarzenia