Stowarzyszenie blogerów książkowych

Stowarzyszenie blogerów książkowych

Przegląd

W sierpniu w Katowicach powstało pierwsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające blogerów i twórców internetowych piszących o literaturze. Celem Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi nie jest promocja jedynie własnych blogów, ale przede wszystkim – promowanie mody na czytanie.

Grupa Śląskich Blogerów Książkowych powstała w 2013 roku. Zaczęło się dość niewinnie – od kawy kilkorga przyjaciół-blogerów. Wtedy zrodził się pomysł na wspólną wymianę książek i działanie w zespole. W czasie tych zaledwie pięciu lat grupa wielokrotnie zmieniała swoją formę i  udział na polskim rynku książki. Od sierpnia ŚBK mogą pochwalić się tym, że uzyskali status organizacji pozarządowej.

Ich Stowarzyszenie jest zwieńczeniem kilku lat wspólnej pracy około dwudziestu osób. Nie oznacza to jednak, że blogerzy spoczną na laurach! Wręcz przeciwnie, dzięki sformalizowanej formie Śląscy Blogerzy Książkowi mają teraz jeszcze więcej możliwości, dzięki którym mogą promować literaturę.

Grupa znana jest szczególnie na Śląsku, gdzie zorganizowała już kilkadziesiąt wymian w różnych miastach. Internetowi twórcy organizują spotkania autorskie, warsztaty oraz wykłady dla młodzieży. Starają się pokazać, że czytanie nie jest nudne. Wręcz przeciwnie! To świetna zabawa.

Stowarzyszenie ma pomagać nie tylko w rozwoju członków organizacji, blogerów piszących o książkach, ale przede wszystkim ma promować literaturę i miłość do książek – mówi Agnieszka Kolano, jeden z prezesów Stowarzyszenia. – Z każdym rokiem coraz więcej osób nas kojarzy, coraz więcej osób przychodzi na nasze wymiany i wydarzenia. Mamy nadzieję, że teraz będziemy mogli poznać kolejnych entuzjastów literatury!

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi swoją siedzibę ma w Katowicach. Do stowarzyszenia dołączyć może każdy, kto spełnia warunki członkowskie określone w Statucie Stowarzyszenia.

 

Kategorie: Wydarzenia