Premiera książki „Bandyci i Celebryci” – Wydawnictwo HARDE

Przegląd

Już w najbliższą środę tj. 19 września 2018r., ukaże się kontrowersyjna książka pt. „Bandyci i Celebryci”. To opowieść o przenikaniu się „wielkiego świata” ze światem gangsterów i mafii.

Autorzy: Jarosław Sokołowski, Janusz Szostak
Premier książki: 19 września 2018 r.

„Bandyci i Celebryci” to ostania rozmowa Masy przed aresztowaniem 16 maja 2018 r. To opowieść o przenikaniu się „wielkiego świata” ze światem przestępczym, o wielkich pieniądzach, szemranych interesach i uwikłanych w to wszystko politykach, aktorach, dziennikarzach biznesmanach i gwiazdach muzyki.

W latach 90. minionego wieku światy gangsterów i ówczesnych celebrytów mieszały się ze sobą praktycznie na co dzień. Aktorzy, sportowcy, gwiazdy estrady, a nawet dziennikarze i politycy nie widzieli niczego złego w pokazywaniu się w towarzystwie znanych przestępców. Czuli się nawet w pewien sposób nobilitowani, że znają kogoś z „miasta”. Gdyż dzięki temu mogli choćby liczyć na odzyskanie skradzionego samochodu, zmobilizowanie do efektywnej pracy ekipy remontowej czy dostawę kokainy. Co takiego mafijny świat mógł zaoferować celebrytom? Dostęp do używek, poczucie nietykalności, ochronę własnych biznesów? Autor Janusz Szostak w rozmowie z „Masą” stara się dociec, dlaczego zło bywa kuszące.

Dlaczego do was, bądź co bądź przestępców, lgnęli politycy, artyści, sportowcy, biznesmeni?

Dlatego, że byliśmy sławni i poprzez nasz aparat przemocy mieliśmy władzę. Podam ci
przykład wiceministra finansów w tamtym czasie. Czy mogłem być mu do czegoś potrzebny?
A jednak byłem. Do kogo poszedł, gdy stolarze opóźnili się z wykonaniem mu kuchni? Do mnie. I jaki on był szczęśliwy, gdy wysłałem do niego ekipę „Mięśniaków” i wpierdolili tym stolarzom.

Książka „Bandyci i Celebryci”, wydana przez HARDE Wydawnictwo, to prawdziwy obraz Polski lat 90. widzianej oczyma nie tylko „Masy”. Książka opowiada też o innych ówczesnych celebrytach z przestępczego świata, których pseudonimy i nazwiska stale gościły wówczas na pierwszych stronach gazet, byli powszechnie rozpoznawalni. Gotowe na wszystko modelki, aktorki i piosenkarki dzięki tym gangsterom robiły kariery, które w żaden sposób nie były proporcjonalne do ich talentu.

O autorach:

Janusz Szostak dziennikarz, reporter śledczy, wydawca prasy lokalnej oraz magazynu kryminalnego „Reporter”, którego jest redaktorem naczelnym. Kierował działami sensacji oraz reportażu w „Expressie Wieczornym”, gdzie zajmował się głównie przestępczością zorganizowaną w Polsce. Przy okazji poznał wielu słynnych gangsterów. Współpracował jako reportażysta z licznymi redakcjami w Polsce. Jest m.in. współautorem bestsellerowej książki „Masa. Od pakera do gangstera”. Założyciel i prezes Fundacji „Na Tropie”, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych oraz pomocą ofiarom przestępstw.

Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa” – jeden z najbardziej znanych i wpływowych gangsterów tzw. mafii pruszkowskiej. W 2000 roku został świadkiem koronnym, a jego zeznania pogrążyły „Pruszków” rozbijając tę mafijną strukturę na zawsze. „Masa” w nowej rzeczywistości odnalazł się, jako biznesmen, współautor serii książek o sobie – w tym „Masa. Od pakera do gangstera” wydanej przez HARDE Wydawnictwo.

BANDYCI I CELEBRYCI

Autorzy: Jarosław Sokołowski, Janusz Szostak
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Wydawnictwo Harde
Wymiary: 140 x 205 mm
ISBN: 978-83-66012-14-1
Ilość stron: 243
Data wydania: 2018-09-19

HARDE Wydawnictwo, należące do ZPR Media SA, tytułem „Masa. Od pakera do gangstera” wchodzi na rynek wydawniczy. Sięgać będzie po trudne historie i kontrowersyjnych bohaterów, zamierza podążać za prawdą, nawet jeśli jest niewygodna, ukazywać rzeczywistość bez unikania tabu.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Harde