Sztuka, piękno, oszustwo w prowokująco inteligentnej i doskonale opowiedzianej historii!

Przegląd

Już 4 września do polskich księgarń trafi doskonała książka autorstwa Dominica Smitha – OSTATNI OBRAZ SARY DE VOS.

 

Ta niezwykła książka długo utrzymywała się na liście bestsellerów m.in. „New York Timesa”, została też bestsellerem roku 2016 Amazona i Powieścią Roku w Australii. Prawa autorskie sprzedano do kilkunastu krajów.

Piękna opowieść o miłości, stracie i sztuce, lśniąca jak dzieła Vermeera.

-„People”

 

Holandia, XVII wiek. Sara de Vos, pierwsza malarka przyjęta do amsterdamskiej Gildii Świętego Łukasza, pod wpływem śmierci córki tworzy pejzaż – Na skraju lasu..  Nowy Jork, 1957. Marty de Groot, spadkobierca starej holenderskiej fortuny, pewnej nocy orientuje się, że w jego sypialni zamiast oryginału Na skraju lasu wisi falsyfikat. Co więcej, poznaje autorkę fałszywego obrazu – Australijkę Ellie, klepiącą biedę studentkę historii sztuki. Sydney, 2000. Ellie, teraz już uznana historyczka sztuki, organizuje wystawę poświęconą malarkom holenderskiego złotego wieku. I na tej wystawie spotykają się oryginał i wykonana przez nią przed laty kopia Na skraju lasu.

Bestseller Dominica Smitha, opowiadający o zagadkach przeszłości oddziałujących na teraźniejszość i o tajemnicach, jakie skrywają ludzkie serca, to frapująca powieść nie tylko dla miłośników sztuki i suspensu.

Dominic Smith, Australijczyk z urodzenia i Teksańczyk z wyboru, jest autorem czterech cenionych i nagradzanych powieści, a także opowiadań.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis