Niki i Tesla. Efekty specjalne ma miarę Oscara

Przegląd

Już pod koniec września do rąk czytelników trafi piąty tom bestsellerowej serii Wydawnictwa RM Niki i Tesla: Efekty specjalne ma miarę Oscara. To kolejna odsłona przygód sympatycznego rodzeństwa, które udowadnia, że fizyka wcale nie musi być nudna.

Tym razem Niki i Tesla trafiają do Hollywood – i to prosto na plan produkcji o superbohaterze z ich ulubionego komiksu! Niestety, ktoś najwyraźniej sabotuje całe przedsięwzięcie. Utalentowane rodzeństwo musi przeprowadzić śledztwo, znaleźć i ukarać sprawcę oraz… skonstruować kilka gadżetów do tworzenia efektów specjalnych.

Serię Niki i Tesla: Efekty specjalne ma miarę Oscara poleca m. in. dr Jan Amos Jelinek, Wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i autor strony Dziecięca fizyka. Autorami serii o niezwykłych bliźniętach są „Science Bob” Pflugfelder, nauczyciel przyrody i osobowość telewizyjna oraz Steve Hockensmith, autor powieści detektywistycznych.

Piąty tom serii ukaże się pod patronatem TVP ABC, strony Dziecięca fizyka, portalu Czas Dzieci oraz dwutygodnika Victor Junior.