Polscy Superbohaterowie

Przegląd

Nakładem Wydawnictwa RM na przełomie września i października ukażą się kolejne dwie części serii POLSCY SUPERBOHATEROWIE – Irena Sendlerowa. Magiczny koralik Beaty Ostrowickiej i Jan III Sobieski. Awantura w Wilanowie Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

Irena Sendlerowa od zawsze broniła pokrzywdzonych i prześladowanych. Nic dziwnego, że kiedy wybuchła wojna, poświęciła całą energię na pomoc rodzinom zamkniętym w getcie warszawskim. Odwiedzała, leczyła i karmiła, a nawet – ratowała ich dzieci. Razem z innymi ludźmi dobrej woli ryzykowała zdrowiem i życiem, wyprowadzając na wolność kolejne maluchy.

Jan III Sobieski przeszedł do historii jako wybitny dowódca, sprawiedliwy król Polski oraz romantyk i autor listów miłosnych do ukochanej żony Marysieńki. Miał zaledwie dziewiętnaście lat, kiedy pierwszy raz wziął udział w walce w obronie ojczyzny. Lubił książki i naukę, a na żadną wojnę nie wyruszał bez kilku ulubionych lektur i… taboretu.

Książki ukażą się jesienią 2018 r. pod patronatem TVP ABC, portalu Czas Dzieci, dwutygodnika Świerszczyk i miesięcznika Mały Gość Niedzielny.