Adres: Ulica Poetycka. Zamość literacki

Adres: Ulica Poetycka. Zamość literacki

Przegląd

W najbliższy piątek rozpocznie się festiwal literacki „Adres: Ulica Poetycka. Zamość literacki”. Wśród gości imprezy znaleźli się Andrzej Stasiuk, Krzysztof Siwczyk i Marcin Sendecki. Całość uświetni koncert Agi Zaryan. Festiwal potrwa do niedzieli.

Wśród autorów, z którymi będzie się można spotkać podczas festiwalu jest prozaik, krytyk literacki Maciej Topolski, nominowany w kategorii poezja do Gdyńskiej Nagrody Literackiej. „Jest też roztoczanin Tomasz Wybranowski, poeta, dziennikarz, którzy działa zarówno w radiu irlandzkim, jak polskim. A także pochodząca z Zamościa Aneta Kamińska, chyba najbardziej znana z tłumaczenia młodej literatury ukraińskiej” – zaakcentowała Fornek.

W Krakowskim Salonie Poezji w Zamościu będzie można posłuchać wierszy Marka Grechuty. „Przez wiele lat mieszkał on w Zamościu, w okresie licealnym grywał tu w zespole. Ciekawostką jest, że stworzył projekt Domu Muzyki na Starym Mieście, który niestety nie doczekał się realizacji. Na kamienicy, w której mieszkał umieszczono tablicę z pięknym napisem +Poecie dźwięku, obrazu i słowa+. Jego wiersze usłyszymy w interpretacji aktora scen lubelskich Jarosława Tomicy i Łukasza Jemioły, laureata Grechuta Festiwal”.

 

Kategorie: Wydarzenia