Mobilna gra miejska „Próba komisarza Mortki”

Przegląd

Biblioteka Wilanów, Wydawnictwo Marginesy oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na mobilną grę miejską inspirowaną prozą Wojciecha Chmielarza pt:
Próba komisarza Mortki

Śledztwo, które prowadzi Jakub Mortka, utknęło w martwym punkcie. Główna podejrzana zaginęła, pojawiają się tropy, które raczej zaciemniają obraz, niż prowadzą do zakończenia sprawy. Cierpliwość komisarza wystawiają także na próbę sąsiedzi ofiary, mieszkańcy pewnego wilanowskiego osiedla, wysuwający kolejne żądania.
Władze zdecydowały, że dochodzenie musi się zakończyć jeszcze przed obchodami Dni Wilanowa, dlatego Mortka potrzebuje jak najwięcej pomocników. Komisarz poszukuje pasjonatów literatury kryminalnej oraz rasowych łowców przygód,  którzy zdecydują się podjąć wyzwanie i wcielą się w rolę detektywa.
Na detektywów, którzy najszybciej rozwiążą zagadkę, będą czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Marginesy i Wydawnictwo Czarne, wydawców prozy Wojciecha Chmielarza, które wręczy sam autor.

Spotykamy się w piątek, 7 września o godzinie 17:00 pod Urzędem Dzielnicy Wilanów, gdzie rozpoczniemy śledztwo. Zakończymy je w mobilnej siedzibie Komisarza, której lokalizację pozna każdy kto ukończy grę. Tam też odbędzie się spotkanie z Komisarzem.

Chcąc przystąpić do śledztwa trzeba mieć ze sobą:
– wygodne obuwie
– okulary detektywa
– naładowanego smartfona
– ściągniętą aplikację ActionTrack (iOS/Android), za pośrednictwem której zeskanujemy kod QR, pozwalający na wejście do śledztwa.

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia.
Regulamin gry oraz formularz zgłoszeniowy dla osób niepełnoletnich dostępny jest na stronie Biblioteki.

Kategorie: Wydarzenia