Ostatni romans Kornelii – Ewy Madeyskiej – wkrótce w księgarniach!

Przegląd

Już 28 sierpnia do księgarń trafi druga część trylogii „Ostatnie”: Ostatni romans Kornelii autorstwa Ewy Madeyskiej.

Autorka nominowanej do Nike Katonieli  w lekkim, żartobliwym tonie przedstawia perypetie pisarki na zakręcie, ujawniając tajemnice warsztatu pisarskiego. To opowieść o Kornelii Kłosowskiej, autorce książki o Melanii Łuckiej, bohaterce poprzedniej części trylogii.

 

Drugi – po Ostatnim portrecie Melanii – tom trylogii „Ostatnie”

Kornelia Kłosowska, scenarzystka, autorka książki o Melanii Łuckiej, traci nieoczekiwanie pracę. W dodatku grozi jej proces. Żona pewnego posła dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów Ostatniego portretu Melanii a swoim mężem. Planuje pozwać Kornelię do sądu. Wydawca żąda, aby autorka napisała romans, w którym ukaże małżeństwo posła w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kłosowska wraca do rodzinnego Miłowa, w którym spotyka licealną miłość…

Ewa Madeyska tym razem nie tylko bawi się stereotypowymi cechami tzw. literatury kobiecej, lecz przede wszystkim ujawnia tajemnice warsztatu pisarskiego. W lekkim, żartobliwym tonie przedstawia perypetie pisarki na zakręcie.

 

 

 

 

 

Ewa Madeyska – pisarka, dramatopisarka, scenarzystka – za powieść Katoniela była nominowana w 2008 r. do Nagrody Literackiej Nike. Prowadzi warsztaty prozatorskie w Collegium Civitas.

 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis