„Najpierw mnie pocałuj” w nowej odsłonie i serial na NETFLIXIE

Przegląd

Już 17 lipca do księgarń trafi Najpierw mnie pocałuj Lottie Moggach z nową, serialową okładką. Serial na podstawie książki można oglądać już na Netflixie. To niepokojący thriller psychologiczny o dwóch kobietach, które poznają się za pośrednictwem elitarnego serwisu internetowego.  Adrian, założyciel i guru serwisu ma dla nich nietypową propozycję… Leila jest przeraźliwie samotna i tylko w sieci czuje się pewnie, Tess natomiast ma ekscytujące życie, ale chciałaby się z nim rozstać, boi się tylko, że zrani zbyt wielu ludzi… Adrian namawia więc Leilę, by prowadziła życie internetowe Tess, tak, by jej odejście pozostało niezauważone. Jednak czy to możliwe? I jakie intencje tak naprawdę ma Adrian?

 

Kto czai się po drugiej stronie ekranu? Niepokojący thriller psychologiczny

 

Leila czuje, że jej życie nareszcie nabrało barw, kiedy zostaje użytkownikiem elitarnego serwisu internetowego – tutaj dyskutuje się na poważne tematy i tu są ludzie, którzy liczą się z jej zdaniem. Mało tego, założyciel serwisu, charyzmatyczny i nieprzeciętnie inteligentny Adrian, ma dla niej wyjątkowo odpowiedzialną misję – jest oto pewna kobieta, Tess, która od dawna pragnie rozstać się z życiem, ale nie chce sprawić bólu rodzinie i znajomym. Pomysł jest więc taki, że Leila wcieli się w nią na Facebooku i Gmailu, dzięki czemu otoczenie Tess będzie wierzyć, że ona wciąż żyje, tyle że gdzieś po drugiej stronie globu…

Znakomita, wielopłaszczyznowa, podszyta ogromnymi emocjami powieść – rasowy thriller psychologiczny i jednocześnie rzecz o tym, jak często okłamujemy siebie i innych, z niskich i wysokich pobudek.

 

Lottie Moggach przez piętnaście lat była dziennikarką piszącą m.in. dla „Timesa”, „Financial Timesa”, „Elle”, i „GQ”. Najpierw mnie pocałuj jest jej powieściowym debiutem. Wszystko wskazuje na to, że Lottie odziedziczyła pisarski talent po matce – Deborah – autorce takich bestsellerów, jak choćby Tulipanowa gorączka i Hotel Marigold.

 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis