Poradnik dla początkującego przedsiębiorcy – od pomysłu do założenia własnej firmy

Przegląd

Wydawnictwo CeDeWu przekazuje na ręce Czytelnika unikalny na rynku wydawniczym poradnik – skierowany do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej, szukających dobrego pomysłu, źródeł finansowania oraz wskazówek z zakresu procedur prawnych i codziennego zarządzania własną firmą. Polecamy go osobom bezskutecznie szukającym pracy lub zatrudnionym poniżej swoich predyspozycji, oczekiwań i wykształcenia. Także tym, którzy już „działają” – młodym stażem przedsiębiorcom.

 

To publikacja na wskroś praktyczna, bowiem autorami rozdziałów są osoby, które dorobek naukowy i zawodowy kreatywnie wykorzystują, skutecznie prowadząc działalność gospodarczą w różnorodnych działach gospodarki. Od lat też przekazują swą wiedzę i doświadczenie uczestnikom licznych projektów dotacyjnych w zakresie:

  • wykreowania własnego pomysłu na biznes oparty na innowacyjności,
  • skutecznego redagowania biznesplanów dotacyjnych,
  • opracowania strategii marketingowej,
  • prawa administracyjnego i podatkowego.

 

W książce przedstawiono zarys polskiej powojennej historii przedsiębiorczości, opisany poprzez pryzmat wspomnień ówczesnych przedsiębiorców. Pokazano jak trudny to zawód, jakie bariery (często aktualne do dzisiaj) można spotkać na swojej drodze. Z ich doświadczeń można też zaczerpnąć wiele inspiracji.

 

W poradniku umieszczono także wiele kompletnych biznesplanów, wymaganych zarówno przez urzędy pracy, jak i instytucje realizujące konkursy dotacyjne ze środków unijnych czy udzielające preferencyjnych kredytów.

 

Książka została nominowana do nagrody „Książka Roku Economicus 2018” w kategorii „Poradnik”

 

„Pomysł – Pieniądze – Przedsiębiorstwo”

Autor: Aleksy Surma, Tomasz Szopiński (red.)

Rok wydania: 2017

Oprawa : Miękka

Format: 165×235

Stron: 344

ISBN: 978-83-7556-997-1

Wydawnictwo CeDeWu

www.cedewu.pl

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/CeDeWupl/

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: CeDeWu