„Sankofa” w Sopotece

Przegląd

Spotkanie z autorami „Najlepszej książki katolickiej 2017” już 15 maja w Sopocie

Biblioteka Sopocka oraz Wydawnictwo W drodze zapraszają do Sopoteki na spotkanie autorskie z Tomaszem Gajem OP i Magdaleną Pajkowską poświęcone książce „Sankofa. Nie zmarnuj życia”, która niedawno, decyzją jury portalu granice.pl, otrzymała tytuł „Najlepszej książki katolickiej 2017”.

Spotkanie odbędzie się 15 maja 2018 r. o godz. 18.00 w Sopotece (ul. T. Kościuszki 14, Sopot Centrum)
Wstęp wolny!

 

Tytułowa Sankofa to aforyzm z Afryki, który oznacza mitycznego ptaka patrzącego w przeszłość, po to, żeby ją zrozumieć i ruszyć ku przyszłości. Warto przypomnieć sobie, skąd idziemy, kto nam towarzyszył, czego dokonaliśmy, a co nam nie wyszło. Dzięki temu możemy w pełni przeżywać teraźniejszość i z nadzieją odkrywać przyszłość.

Książka jest rozmową… o życiu, a proste pytania i proste odpowiedzi ułożyły się autorom w opowieść o tym, jak go nie zmarnować. Skomplikowany świat „ja”, uczucia, powołanie, duchowość, miłość, poczucie winy, komunikacja, konflikt  i psychoterapia to kolejne punkty na mapie tej wędrówki.

Dzięki wielości form ta książka jest kolorowa. Autorzy odwołują się w niej do swoich przeżyć i osobistych historii, a rysunki, krótkie opowieści i maile wprowadzają w kolejne rozdziały. Czasem opowiadają również… bajki. Ta różnobarwność bierze się też stąd, że rozmowa toczy się między zakonnikiem i księdzem a żoną i mamą. On żyje w klasztorze, ona w rodzinie. On interesuje się psychologią, a ona literaturą. Mają jednak wiele wspólnego – fascynację wiarą, ciekawość świata, pasję uczenia. Nade wszystko jednak – lubią rozmawiać.

Książka do nabycia tutaj:www.wdrodze.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: W drodze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.