„Badania kliniczne” – kompendium wiedzy dla specjalistów od wydawnictwa CeDeWu

Przegląd

Badania kliniczne wprowadziły wyższe standardy opieki nad pacjentami, nowocześniejsze i alternatywne metody leczenia osób cierpiących na różne schorzenia. Ich przeprowadzanie oparte jest na bardzo wymagających międzynarodowych i krajowych regulacjach prawnych oraz wysoko postawionej poprzeczce standardów etycznych. Sprawia to, że lekarze, zaangażowani w badania kliniczne muszą zapoznać się z metodologią rzetelnego i jakościowego ich przeprowadzania.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom badaczy, zarząd stowarzyszenia GCPpl podjął decyzję o napisaniu książki, która gromadzi aktualną i podstawową wiedzę z dziedziny badań klinicznych.

 

W niniejszej książce czytelnik znajdzie całe spektrum informacji na tematy związane z przeprowadzaniem badań klinicznych, od historii etyki w badaniach klinicznych do omówienia wybranych aspektów nowego rozporządzenia unijnego nr 536 z 2014 roku. W książce zawarte są również informacje praktyczne, m.in. na temat procedury uzyskiwania zgody na prowadzenie badania klinicznego, zawartości kompletnej dokumentacji badania klinicznego czy też przeprowadzania audytów i inspekcji.

 

„Badania kliniczne” to niezbędnik dla lekarzy, dentystów i weterynarzy, począwszy od młodego asystenta monitora, poprzez koordynatora badań, skończywszy na doświadczonym badaczu. Autorzy mają nadzieję, że każdy znajdzie w niej odpowiedzi na swoje pytania.

 

„Badania kliniczne”

Autor: Teresa Brodniewicz (red.)

ISBN: 978-83-7556-894-3

 

Wydawnictwo CeDeWu

www.cedewu.pl

 

Tagi: CeDeWu

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.