Święto Dobrych Książek

W dniach 12-15 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się XXIV Targi Wydawców Katolickich. Organizatorem i tego wydarzenia są Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum.
Zlokalizowana w Arkadach Kubickiego sala wystawowa dla zwiedzających otworzy swoje podwoje w czwartek 12 kwietnia już o godz. 10, jednak uroczystość oficjalnego rozpoczęcia Targów Wydawców Katolickich rozpocznie się o godz. 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

Tegoroczna odsłona najważniejszego wystawienniczego wydarzenia podmiotów wydawniczych działających w obszarze książki religijnej zgromadzi ponad 170 wystawców z całego kraju: oficyn kościelnych, zakonnych i świeckich specjalizujących się w publikacjach o tematyce religijnej. Łącznie podczas czterech targowych dni targowej publiczności zaprezentowanych zostanie ponad 12 tys. publikacji.
Każda edycja Targów Wydawców Katolickich aktywnie włącza się w realizację aktualne-go hasła Roku Duszpasterskiego. Ślady odpowiedzi na tegoroczne hasło – „Duch, który umacnia miłość. Rok I: Odkrywanie Osoby i darów Ducha Świętego” z łatwością znajdziemy w licznych publikacjach prezentowanych podczas Targów. Podobnie liczną re-prezentację na stoiskach oraz podczas spotkań autorskich i targowych debat i dyskusji zyska Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ważnym wydarzeniem jest dla nas również Rok Świętego Stanisława Kostki, dlatego licznymi publikacjami i wydarzeniami targowymi organizatorzy i uczestniczy pragną aktywnie włączyć się w realizację tych haseł i obchody jubileuszy tak istotnych dla wszystkich członków naszej wspólnoty społecznej i narodowej.
W targową niedzielę, 15 kwietnia przypada II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji w jednym z namiotów zlokalizowanych przed Arkadami Kubickiego zorganizowane zostanie, z udziałem zespołu Promyczki Dobra, rodzinne czytanie Biblii, w które włączą się również znane postaci życia kulturalnego i medialnego.

Kategorie: Targi krajowe
Tagi: Targi SWK

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.