Jutro rusza 2. edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018

Swój udział w imprezie zgłosiło niemal siedemdziesięciu wystawców prezentujących najlepszą literaturę dla dzieci i design. Targi  Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018 odbędą się w Warszawie w dniach 17-18 marca. Wstęp na targi oraz udział w warsztatach są bezpłatne.

Pierwszego dnia Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018 – 17 marca o godzinie 12:00, odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2017.

Pierwszy raz w historii plebiscytu laury trafią do twórców książek w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci do lat 5 oraz od 6. do 9. roku życia.

Przypomnijmy nominowanych do nagrody.

W kategorii do lat 5 nominowane są: „Florka. Zapiski ryjówki” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej z ilustracjami Jony Jung, „Kiedy będę duża / Kiedy będę duży” autorstwa Marii Dek, „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”, „Pisklak”, której autorką jest Dorota Gellner, a ilustratorką Jona Jung oraz „Wesoły Ryjek i lato” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.

W kategorii 6-9 lat nominowane są: „Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” autorstwa Michała Leśniewskiego, za ilustracje odpowiadał Maciej Szymanowicz, „Dom, który się przebudził” Martina Widmarka z ilustracjami ubiegłorocznej zwyciężczyni Emilii Dziubak, „Dom nie z tej ziemi” napisany przez Małgorzatę Strękowską-Zarembę, zilustrowany przez Daniela de Latoura, „Różowa walizka” autorstwa Susie Morgenstern, z ilustracjami Serge Blocha oraz „Sylaboratorium” autorstwa Justyny Bednarek, Agnieszki Frączak, Mikołaja Golachowskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Emilii Kiereś, Ewy Nowak, Zuzanny Orlińskiej, Zofii Staneckiej, Marcina Wichy, Wojciecha Widłaka (wstęp – Jerzy Bralczyk) z ilustracjami Pawła Pawlaka.

 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.