„RuszA.I.my w przyszłość” Konferencja Tłumaczy 2018 – zgłoszenia tematów

„RuszA.I.my w przyszłość” Konferencja Tłumaczy 2018 – zgłoszenia tematów

Przegląd

Każdy rok przynosi nowe trendy i powoduje, że ciągłe poszukiwanie wiedzy i umiejętności nabiera nowych kształtów. Praca tłumacza to świat będący na styku różnych domen, specjalizacji i dziedzin. Rok temu zastanawialiśmy się nad przyszłością branży i liczbą, rodzajem i wielkością zleceń. W tym roku zerkamy na trend technologiczny, który wykracza poza naszą branże, ale jak żaden inny wpływa na każdy aspekt naszego życia. Od sposobu podróżowania, po komunikację z komputerem i wyszukiwanie informacji, aż po jakość tłumaczenia maszynowego i mechanizmy kontroli jakości – sztuczna inteligencja jest wszędzie i jest coraz doskonalsza. Życie w świecie zanurzonym w A.I. (ang. Artificial Intelligence – sztuczna inteligencja) to jednak nie tylko technologia. To również nowe procesy, nowe podejście do odnalezienia się w pracy, której charakter zmienia się każdego dnia.

Ruszajmy więc w przyszłość bez obaw i wspólnie zastanówmy się nad trendami w branży. Zapraszamy do przesyłania swoich propozycji tematycznych, które sięgają do kilku obszarów:

Przyszłość tłumacza we współdziałaniu, uczeniu się od siebie i kończącym się micie tłumacza-pustelnika.

Wpływ globalnych trendów na branżę i warsztat tłumacza, ale również wpływ tłumaczenia na codzienne życie ludzi na całym świecie.

Najnowsze technologie, narzędzia i procesy, które kształtują przyszłość zawodu tłumacza.

Nowa definicja roli tłumacza w świecie pełnym sztucznej inteligencji. czytamy na stronie konferencjatłumaczy.pl

 

Zgłoszenia propozycji przyjmowane będą do końca maja 2018 r.

 

​więcej TUTAJ

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.