Opuszczone Miasto – II tom trylogii OSTATNI POLICIANT

Przegląd

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Druga powieść z cyklu Ostatni policjant –Opuszczone Miasto – to fascynujący kryminał osadzony w realiach zbliżającej się nieuchronnej katastrofy. Premiera książki już w maju 2018 roku.

Hank Palace raz jeszcze zadaje pytania znacznie przekraczające proste „Kto zabił?”. Co ludzie są sobie nawzajem winni? I co znaczy być cywilizowanym w świecie, gdzie cywilizacja dokoła upada?

Do katastrofalnego zderzenia asteroidy z Ziemią pozostało już tylko 77 dni. Detektyw Henry Palace stracił pracę. Odkąd policja w Concord zaczęła podlegać Departamentowi Sprawiedliwości, Hank nie rozwiązuje już zagadek kryminalnych. Jednakże jego dawna znajoma zwraca się do niego z błagalną prośbą o pomoc. Brett Cavatone zniknął bez śladu, co nie jest trudne w świecie, gdzie nie ma telefonów ani samochodów i gdzie nie sposób stwierdzić, czy ktoś znika, by realizować swoje najskrytsze marzenia, czy po prostu z n i k a. Na tle rozpadającego się społeczeństwa Hank zbiera nieliczne dostępne informacje, przemieszczając się od byłego kampusu zamienionego w obóz anarchistyczny po wybrzeże, gdzie antyimigracyjna milicja stara się powstrzymać przed wylądowaniem na amerykańskiej ziemi uciekinierów ze strefy bezpośrednio zagrożonej upadkiem asteroidy.

 

 

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Literatura