Jej wysokość P. – premiera już 9 marca 2018!

Przegląd

Siedemnastoletnia Peyton jest naprawdę wysoką nastolatką. Dziewczyna ma 180 cm wzrostu, co uniemożliwia jej skuteczne wtopienie się w tłum i sprawia, że jest ciągle obiektem docinek i kpin. Codzienne życie utrudnia też wielki rodzinny sekret, który pogrzebał jej szanse na normalne dorastanie.

Zdeterminowana, aby zmienić swoje życie, decyduje się na przyjęcie zakładu. Jeżeli pójdzie na trzy randki i bal maturalny z kimś wyższym od siebie, wygra 800$, dzięki którym wyrwie się ze swojego koszmaru. Problem jej dość spory, bo na liście kandydatów znajduje się tylko pięć nazwisk, a chłopak, który wpadł jej w oko, umawia się z dziewczyną dużo niższą od Peyton…

Ta historia sprawi, że zrozumiesz, co znaczy „patrzeć na wszystkich z góry”. Przygotuj się na lawinę emocji okraszonych sekretem i poczuciem humoru. Uprzedzam – sięgając po Jej wysokość P., weźmiesz udział w najbardziej elektryzującym zakładzie tego roku!
– Maja Kłodawska, Maja K.
Jej wysokość P. łączy świetną narrację i niezwykle silną główną bohaterkę z wyjątkowo sugestywnym i kompleksowym ukazaniem problemów, które traktuje się marginalnie w większości książek z gatunku Young Adult. Ta historia ma w sobie wszystko, czego oczekuję od dobrej młodzieżówki z istotnym przesłaniem. Nie mogłabym jej bardziej zachwalać!
– Anna Targosz, Wyznania Książkoholiczki

 

Fragment książki TUTAJ

 

Tytuł: Jej wysokość P.

Wydawnictwo : Wydawnictwo Kobiece

Autor : Joanne MacGregor

ISBN 978-83-65442-97-0

Rok wydania 2018

Format 13.5 x 20.5 cm,  oprawa miękka ze skrzydełkami

Tłumaczenie Edyta Świerczyńska

Tytuł oryginału The Law of Tall Girls_

 

__

O autorce

Joanne Macgregor – znana w Stanach pisarka książek dla młodzieży, którą fanki pokochały za zabawny styl i poruszanie tematów, które inni pomijali. Jej Wysokość P. stała się wielkim hitem, który przyciągnął do siebie wiele pokoleń czytelników. Autorka kreuje bohaterów, których można łatwo pokochać i utożsamiać się z nimi, nawet jeżeli nie ma się 180 cm wzrostu! Ta książka to polski debiut pisarki, którą pokochano w Stanach!

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.