Szarlatani – najnowsza powieść Robina Cooka, mistrza thrillera medycznego!

Przegląd

Już 13 marca do księgarń trafi najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego, Robina Cooka – Szarlatani!

To emocjonująca historia, w której na jednej z nowoczesnych hybrydowych sal operacyjnych przyszłości w Bostonie umiera pacjent. Z czasem okazuje się, że nie wszystko wygląda tak, jak by się mogło wydawać. Kiedy na jawy wychodzą kolejne tajemnice, Noah, rezydent szpitala musi ustalić, kto jest winny i komu można zaufać aby wreszcie odkryć prawdę!

 

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego!

Noah Rothauser jest rezydentem w Boston Memorial Hospital. Szpital słynie z nowoczesnego wyposażenia, w tym „hybrydowych sal operacyjnych przyszłości”, które wydają się istnym dobrodziejstwem – do czasu, aż w jednej z nich umiera pacjent. Noah obwinia światowej sławy chirurga, doktora Williama Masona, który nie potraktował operacji z należytą uwagą, a następnie sfałszował zapis w karcie pacjenta.
Mason z kolei oskarża doktor Avę London, anestezjolożkę, która znieczulała pacjenta. Noah stopniowo zaczyna kwestionować dotychczasowe ustalenia, a także postawę Avy, która, jak się okazuje, prowadzi znacznie ciekawsze życie, niż mu się wydawało. Gdy stawką są jego wiarygodność i posada, Noah nie ma wyboru: musi ustalić, gdzie leży prawda, który z lekarzy ponosi winę i komu można zaufać.

 

Robin Cook jest uważany za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia oraz studia podyplomowe na Harvardzie. W swojej twórczości wykorzystuje najnowszą wiedzę medyczną oraz doświadczenia z własnej praktyki lekarskiej. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak MutantEpidemiaZabójcza kuracjaChromosom 6 czy Toksyna. Wydana w 1977 roku Coma była debiutem Cooka i przyniosła mu sławę, którą utwierdził słynny już film w reżyserii Michaela Crichtona z Genevieve Bujold i Michaelem Douglasem.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.