„Rok myśliwego” – hasło Festiwalu Miłosza 2018

„Rok myśliwego” – hasło Festiwalu Miłosza 2018

Przegląd

Spotkania autorskie, wspólne czytanie wierszy, dyskusje i debaty – w dniach 7-10 czerwca Kraków, już po raz siódmy, stanie się światową stolicą poezji.

Festiwal Miłosza 2018 będzie okazją do spotkania z wybitnymi polskimi twórcami. Wśród nich znajdą się m.in.: Marek Krystian Emanuel Baczewski, Marzanna Bogumiła Kielar, Marcin Baran i Urszula Kozioł.  Festiwal będzie gościł także: Jane Hirshfield i Ron Padgett (USA), Eugenijus Ališanka (Litwa), Katja Gorečan (Słowenia), Maria Stiepanowa (Rosja) i Olvido García Valdés (Hiszpania). Dyrektorem artystycznym festiwalu jest poeta i krytyk literacki Krzysztof Siwczyk.

»Rok myśliwego« – pod takim hasłem odbędzie się kolejna odsłona Festiwalu Miłosza w Krakowie. »Rok myśliwego« Czesława Miłosza to wyjątkowy diariusz jednego roku z życia…

Dziennik „Rok myśliwego” wydał w 1990 r. w Paryżu Instytut Literacki jako 462. tom Biblioteki „Kultury”. W 1991 i 2001 r. diariusz ukazał się nakładem krakowskiego Znaku. Utwór dokumentuje jeden rok z życia pisarza – od sierpnia 1987 do lipca 1988 r.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.