Klub Proza: spotkanie z mistrzynią biografii (Magdaleną Grzebałkowską), weekendowe pokazy filmowe i impronoc wiosenna w czeskim wydaniu

Klub Proza: spotkanie z mistrzynią biografii (Magdaleną Grzebałkowską), weekendowe pokazy filmowe i impronoc wiosenna w czeskim wydaniu

Przegląd

W najbliższych dniach w klubie Proza mocno stawiamy na literaturę faktu. Już dzisiaj w Prozie pojawi się Magdalena Grzebałkowska, autorka bestsellerowych biografii (m.in. „Beksińscy. Portret podwójny”), laureatka nagrody Nike Publiczności, która opowie o pracy nad swoją najnowszą książką poświęconą Krzysztofowi Komedzie (premiera zaplanowana jest na maj). Ponadto koncerty, improwizacje kabaretowe i dużo dobrego kina.

Długo wyczekiwana nowa książka Magdaleny Grzebałkowskiej (reporterki i biografistki) pt. „Komeda. Osobiste życie jazzu” ukaże się dopiero na początku maja, ale niecierpliwi czytelnicy będą mogli posłuchać o niej już dzisiaj , 21 marca, o godz. 19:00 w Klubie Proza. Spotkanie, które poprowadzi Irek Grin (wydawca, menedżer kultury, juror Nagrody Angelus) dotyczyć będzie nie tylko najnowszego dzieła autorki bestsellerowych „Beksińskich”, ale i samego gatunku biografii, który – jak wiele lat temu literatura kryminalna – zdobywa w Polsce coraz szersze grono czytelników. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W czwartek 22 marca o godz. 17:00 w Prozie zagoszczą wrocławskie poetki reprezentujące trzy pokolenia. Katarzyna Georgiou, Maja Hypka-Grabowska i Anna Paciorek zaprezentują wiersze i porozmawiają o swojej twórczości. Towarzyszyć im będzie gitarzysta klasyczny, Jan Paweł Auerbach. Wstęp wolny.

Laureat Nagrody Kościelskich z 1993 roku, Artur Szlosarek, będzie gościł w Prozie 27 marca o godz. 18:00. Poeta i tłumacz, między innymi dzieł Paula Celana czy Franza Kafki, porozmawia z czytelnikami o swoim najnowszym tomie wierszy, „Późne echo”, w wyborze i opracowaniu Pawła Mackiewicza, który ukazał się w 2017 roku nakładem WBPiCAK w Poznaniu. Na spotkanie wstęp wolny.

Oprócz spotkań literackich w Prozie – jak co tydzień – dwa darmowe seanse filmowe. Rodziców z dziećmi zapraszamy na Poranki rodzinne (sobota, 24 marca, godz. 11:00), a wielbicieli mariażu filmu i literatury na kolejny pokaz z cyklu Literatura na ekranie, w ramach którego prezentowane są znakomite adaptacje książek (niedziela, 25 marca, 17:00).

Ostatni tydzień marca to także wydarzenia muzyczne i sceniczne. 22 marca o 20:00 wystąpi Marcin Witkowski z solowym koncertem na perkusję. Bez podziału na scenę i widownię, między brzmieniem perkusji a dźwiękami otoczenia – Witkowski zaprasza słuchaczy w improwizowaną muzyczną podróż. Wstęp: kwota według uznania lub wymiana barterowa na własnoręcznie wykonane przedmioty.

Nie zabraknie też improwizacji – 24 marca o 19:00 w Prozie rozpocznie się Impronoc wiosenna, czyli wieczór komediowych improwizacji z udziałem grupy Paleťáci z Czech. W ponad trzygodzinnym programie, między innymi, czeskie gry, czyli improwizacje łączące czeski humor i polskie grypsowanie, a także impro musical, czyli improwizacja prawie w całości śpiewana. Wstęp: 10 zł, bilety do nabycia w dniu wydarzenia.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.