Meet Kodak Polska już 12 kwietnia

Meet Kodak Polska już 12 kwietnia

Przegląd

12 kwietnia br. w hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi odbędzie się kolejna edycja konferencji Meet Kodak Polska. Od 12 lat jest ona stałym elementem kalendarza wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce, gromadząc dziesiątki uczestników – przedstawicieli drukarń, zleceniodawców i agencji reklamowych. Również w tym roku firma Kodak Polska zapowiada ciekawy program merytoryczny tego spotkania, w którym – jak co roku – pojawią się także wykłady zaproszonych gości. Jednym z nich będzie Pavel Arseniev – prezes drukarni dziełowej Pareto Print w Rosji, która jest największym na świecie użytkownikiem bezprocesowych płyt Kodak Sonora. Tematami przewodnimi konferencji będą: obecna sytuacja i perspektywy branży poligraficznej, nowości w portfolio firmy Kodak oraz 10. rocznica wprowadzenia na rynek technologii Kodak Flexcel NX.

Konferencja Meet Kodak Polska 2018 zostanie podzielona na trzy sesje tematyczne. Taki układ to już tradycja spotkań organizowanych przez Kodak Polska. W zamyśle organizatora ma on nie tylko zwiększać ich atrakcyjność (dzięki możliwości zdobycia wiedzy na temat interesujący daną grupę odbiorców), ale także pozwolić na pozyskanie większej dawki informacji w stosunkowo krótkim czasie. Pierwsza sesja (dla wszystkich uczestników) poświęcona będzie przyszłości branży, jej najnowszym trendom oraz rozwiązaniom z oferty Kodak Polska, które są odpowiedzią na nie, a także technologii Flexcel NX, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia na światowym i polskim rynku. Punktem specjalnym tej części konferencji będzie wystąpienie Pavla Arsenieva, prezesa zarządu rosyjskiej drukarni Pareto Print, która jest największym na świecie użytkownikiem bezprocesowych płyt Kodak Sonora. To największa i najbardziej zaawansowana technologicznie drukarnia dziełowa w Rosji, posiadająca 18-procentowy udział w rosyjskim rynku wydawniczym. Prezes drukarni opowie o motywacji do przestawienia działu prepress drukarni w 100% na technologię bezprocesową firmy Kodak.

Kolejne dwie sesje skierowane będą do przedstawicieli przygotowalni i drukarń offsetowych oraz do przedstawicieli firm fleksograficznych. W pierwszej prelegenci poruszą zagadnienia związane z najnowszej generacji płytami bezprocesowymi – Kodak Sonora X; po raz pierwszy gościom konferencji zaprezentowane zostaną także maszyny Kodak NexFinity. Prelegenci poruszą także problematykę redukcji zużycia farby, a także praktycznego wykorzystania danych w ramach usług dostępnych w „chmurze”. Tu również zostaną przedstawione informacje na temat integracji systemu MIS z workflow produkcyjnym. W tej części wspólnie wystąpią Tomasz Remiszewski i Michał Grycz z wydawnictwa Egmont Polska, którzy przeanalizują możliwości przygotowania idealnych plików dla drukarni. Druga z sesji poświęcona będzie 10-letniej historii technologii Kodak Flexcel NX na świecie i w Polsce i dlatego specjalnie tego dnia organizatorzy zaproszą do Klubu Flekso. Podczas sesji odbędą się także warsztaty fleksograficzne, a także otwarty panel dyskusyjny, gdzie o swoich uwagach i oczekiwaniach będą mogli opowiedzieć użytkownicy technologii Kodak Flexcel NX.

Meet Kodak Polska 2018 rozpocznie się 12 kwietnia o godzinie 11.00 i zakończy się wieczorną kolacją z atrakcjami. Z pełną agenda spotkania można zapoznać się na stronie: file:///C:/Users/Magda/Downloads/Meet_Kodak_Polska_Agenda.pdf. Ze względu na duże zainteresowanie firma Kodak Polska prosi o jak najszybszą rejestrację wszystkich zainteresowanych – http://www2.kodak.com/l/54782/2018-02-22/cjz7bf. Rezerwacji noclegów należy dokonywać kontaktując się bezpośrednio z hotelem Andel’s (tel. 42 279 15 20 /21/ 22). Goście firmy otrzymają preferencyjną stawkę na hasło „Kodak”. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń (PAI).

 

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Kodak

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.