Nowy system do druku kolorowego firmy Screen w drukarni TOTEM

Przegląd

Drukarnia Totem.com.pl, najnowocześniejsza w Polsce dziełowa drukarnia cyfrowa, zainstalowała nowy system do druku kolorowego firmy Screen – model TruePress Jet520HD. System daje nowe możliwości drukowania w kolorze – precyzyjnie, szybko, w niespotykanej jakości, w konkurencyjnej cenie.

Nowe urządzenie drukuje na celulozowych podłożach z roli o szerokości do 520 mm.

W Truepress Jet520HD zastosowano pigmentowe atramenty wodne, które umożliwiają wykorzystanie szerokiego wachlarza zarówno typowych offsetowych podłoży, jak i papierów powlekanych oraz samoprzylepnych, zapewniając realistyczny druk o jakości fotograficznej. Dostępna gama kolorów jest praktycznie taka sama jak w tradycyjnych farbach drukarskich. Posiadają one też wysoką odporność na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć i światło, nie spływają nawet jeśli wydruk jest polewany wodą.

Perfekcyjną jakość zapewniają nie tylko pigmentowe atramenty wodne, ale także najnowszej generacji głowice drukujące. Umożliwiają one dokładniejsze odzwierciedlenie przejść tonalnych poprzez zastosowanie kropli o różnej wielkości. Minimalna objętość kropli wynosi tylko dwa pikolitry. Pozwala to na drukowanie w rozdzielczości 1200 dpi. Rezultatem jest wyjątkowo wysoka jakość odwzorowania grafiki i kolorów.

Wieloletnie doświadczenie firmy Screen ze skanerami i zarządzaniem kolorystyką znalazły zastosowanie w systemie kontroli w Truepress Jet520HD. Gęstość optyczna jest sprawdzana na bieżąco poprzez wbudowane skanery kontroli jakości. Jakiekolwiek odstępstwa od założonych parametrów są natychmiast automatycznie korygowane, aby zapewnić jednolitość druku pomiędzy głowicami.

System drukuje z maksymalną prędkością 120 m/min. W przypadku zastosowania maksymalnej rozdzielczości prędkość wynosi 50 m/min.

W drukarni Totem.com.pl głównym przeznaczeniem nowo zainstalowanego systemu drukującego będzie wydruk kolorowy na mediach powlekanych oraz wsparcie dla bardziej wymagających zleceń druku monochromatycznego.

 

Totem.com.pl – cyfrowa drukarnia dziełowa z ponad 22-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w druku książek w małych i średnich nakładach. Jedna z najbardziej innowacyjnych europejskich drukarń, posiada pełne zaplecze introligatorskie.

Kategorie: Poligrafia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.