Drugie Życie Książki 2018

Drugie Życie Książki 2018

Przegląd

W ubiegłym roku, w ciągu 12 miesięcy 1500 osób wymieniło ponad 10 000 książek. Nowe regały bookcrossingowe pojawiły się w kolejnych miejscach. Kultura wymiany książek ma się coraz lepiej – wymiany inspirowane akcją zagościły na targach, festiwalach literackich i kulturalnych eventach nie tylko w Małopolsce.

W tym roku planowanych jest aż siedem edycji specjalnych, w tym wymiana komiksów na Krakowskim Festiwalu Komiksu, książek w Parku Decjusza, i tych w języku angielskim w księgarni Massolit. Spotykać się będzie można tradycyjnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Pawilonie Wyspiańskiego, ale także w Spółdzielni „Ogniwo”, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, w Miasteczku Filmowym Festiwalu Off Camera oraz na Kiermaszu Centralnym w Nowej Hucie.

Samoobsługowe regały bookcrossingowe Drugiego Życia Książki pojawią się na literackich Festiwalach Conrada i Miłosza. Korzystając z nich stosujemy zasadę 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją.

Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść minimum jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na ich stan – pamiętajcie, że przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe dzieła (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

Pełen harmonogram i regulamin dostępne są na stronie projektu: www.drugiezycieksiazki.pl

476_714_dzk_v2

Organizatorem akcji Drugie Życie Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.