Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek 2018

Przegląd

IV Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r.  

Hasło tegorocznej akcji zostanie podane w lutym 2018 r.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

W ubiegłorocznej edycji akcji wzięło udział ponad 1300 bibliotek! W całej Polsce odwiedziło je kilkaset tysięcy ludzi.

Organizatorzy zapraszają wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich. 

ZGŁOSZENIA BIBLIOTEK do akcji trwają do 9 czerwca na stronie: nocbibliotek.org/rejestracja (Wszystkie biblioteki rejestrujące się do akcji otrzymują loginy i hasła, które pozwalają do dnia akcji aktualizować plan wydarzeń na mapie akcji).

Aktualna MAPA BIBLIOTEK biorących udział w akcji wraz z programem lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.org/mapa

Dla 1600 bibliotek, które jako pierwsze zgłoszą się do akcji, organizatorzy przygotują paczki z materiałami edukacyjnymi związanymi z tematyką i ideą akcji oraz materiały promocyjne – plakaty, ekslibrisy, zakładki, gry.

 

 

więcej Instytut Książki

Kategorie: Biblioteki, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.