Jednym głosem o prawach autorskich

Jednym głosem o prawach autorskich

Przegląd

Weneckie spotkanie Writers & Directors Worldwide, statutowego organu doradczego CISAC, wykazało jednomyślność twórców dzieł dramatycznych, literackich i audiowizualnych z całego świata.

W obradach wzięło udział kilkudziesięciu reprezentantów stowarzyszeń z pięciu kontynentów, w tym przedstawicieli organizacji z Afryki, Indii i Ameryki Łacińskiej. Małgorzata Semil-Jakubowicz, która brała udział w obradach z ramienia ZAiKS-u, określiła je jako jedne z najlepszych, w jakich brała dotąd udział. „Wyraźne jest poczucie związku, łączących nas spraw, planujemy wspólne działania – to dobry okres, sprzyjający rozpoczęciu wielu ważnych akcji”. Dyrektor generalny CISAC, Gadi Oron, również wzywał do solidarności twórców: „Rynek się zmienia, stoimy przed globalnymi wyzwaniami , bo serwisy sieciowe oplatają cały glob, dlatego też musimy znaleźć rozwiązania na skalę światową”.

W nowo wybranym 9-osobowym zarządzie W&DW zasiadają Małgorzata Semil-Jakubowicz (ZAiKS) i Jacek Bromski (SFP). Przewodniczącym został Horacio Maldonado, argentyński reżyser i scenarzysta reprezentujący dwa stowarzyszenia: DAC i ADAL.

Więcej informacji http://www.cisac.org/Newsroom/Articles/New-Writers-Directors-Worldwide-campaign-film-shows-creators-speaking-globally-with-one-voice

 

 

źródło ZAiKS

Kategorie: Instytucje
Tagi: ZAiKS

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.