EmpikGO i Empik Foto – aplikacje Empiku nominowane do Mobile Trends 2017

EmpikGO i Empik Foto – aplikacje Empiku nominowane do Mobile Trends 2017

Przegląd

W drugiej połowie 2017 roku Empik wypuścił na rynek mobile aż dwie aplikacje. Oba rozwiązania szybko zyskały grono fanów i przychylność ekspertów, co zaowocowało nominacjami w prestiżowym konkursie rozstrzyganym podczas gali Mobile Trends Awards. EmpikGO i Empik Foto mają szansę na laury w kategoriach m-Commerce i Moblina Aplikacja Roku.

Mobile Trends Awards to nagrody przyznawane firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Marki oceniane są za perfekcję, dostosowanie do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność. Nagroda ta jest nazywana Oscarem branży mobilnej w Polsce. Statuetki przyznawane są przez Kapitułę Konkursową, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile. Tylko najlepsze aplikacje oraz kampanie mają szansę na nominacje. Empik Foto jest nominowany w kategorii Mobilna Aplikacja Roku, a EmpikGO – m-Commerce.

Empik Foto to intuicyjna aplikacja przeznaczona do zamawiania zdjęć i tworzenia fotogadżetów prosto z telefonu czy mediów społecznościowych. Została uruchomiona w czerwcu 2017 roku i od tego czasu pobrało ją ponad 80 000 użytkowników. Przez pół roku działania programu klienci Empiku zamówili ponad 2,4 miliona odbitek i 10 tysięcy przedmiotów z nadrukowanymi zdjęciami. Aplikacja została też laureatem Konkursu e-Commerce Polska Awards w kategorii Innowacja Roku 2017. Za jej realizację odpowiada Norbsoft.

EmpikGO to z kolei czytnik e-booków i player audiobooków w jednym z największą bazą tytułów w Polsce. Przejrzyste i szybko działające narzędzie pozwala na łatwą obsługę cyfrowych publikacji. W wersji na androida istnieje możliwość zakupu bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dużym atutem EmpikGO jest całkowita kompatybilność z kontem na Empik.com – w księgozbiorze użytkownika są wszystkie egzemplarze, nawet te wcześniej zakupione na platformie. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i dopasowuje się do potrzeb użytkownika: można wybrać tempo czytanego przez lektora tekstu, rozmiar czcionki, kolor tła, a także korzystać ze streamingu lub trybu offline. W ciągu pierwszych 3 tygodni od premiery aplikacja została pobrana aż 50 000 razy. Za realizację aplikacji odpowiada Mobee Dick i Miquido.

Statuetki przyznane zostaną podczas gali Mobile Trends Awards, która odbędzie się 1 marca 2018 w Krakowie. Na najlepsze projekty od 24 stycznia do 2 lutego mogą głosować również internauci: https://2018.mobiletrends.pl.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: EMPiK, EmpikGo

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.