Najnowsze wydarzenia w OW IMPULS

Najnowsze wydarzenia w OW IMPULS

Przegląd

Drodzy Czytelnicy, poczatkiem nowego roku 2018 w Oficynie Impuls będzie miała premiera wyjątkowej publikacji prof. Lecha Witkowskiego Humanistyka stosowana. Wirtuozeria, pasje, inicjacje. Książka, pod wieloma względami niezwykła, powstała w poprzek podziałów dyscyplinarnych w humanistyce i naukach społecznych oraz przeciw sztucznym, biurokratycznym rozgraniczeniom obu tych wielkich obszarów badań humanistyczno-społecznych.

Autor ma za sobą głębokie i obszerne studia monograficzne nad wybranymi kategoriami (autorytet, cykl życia, edukacja, profesjonalizm, rozwój, sfera publiczna, tożsamość, zmiana społeczna) oraz dorobkiem wybranych wielkich postaci myśli współczesnej (Bachtin, Bauman, Bateson, Erikson, Gonseth, Giroux, Habermas, Radlińska). Część w tych tomów została opublikowana przez Oficynę Wydawniczą „Impuls”, co obrazują obok miniaturki okładek (pełny opis na naszej stronie internetowej).
Książka  jest syntezą ponad 40-letniego dorobku autora, dopełniając tomy monograficzne o zebrane prace z ostatnich lat, dotąd rozproszone i dostępne w niewielkim nakładzie. Powinna znaleźć się w podręcznej bibliotece ambitnych studentów, doktorantów, pracowników naukowych i praktyków społecznych w/w dyscyplin i innych, inspirując inicjacje, ilustrując  pasje i stymulując wirtuozerię analityczną i odwagę krytyczną.
Zapraszamy do lektury i do dyskusji z Autorem.

 

W końcówce roku 2017 odbyło się rozstrzygnięcie konkursów i plebiscytów „Najlepszej książki na zimę i gwiazdkę 2017”. Internauci głosujący za pośrednictwem strony ksiazkanazime.pl i ksiazkanagwiazdke.pl oraz jurorzy wskazali, jakie książki czytać będziemy w długie, zimowe wieczory.
Dla naszych Czytelników i wydawnictwa ważnym wydarzeniem jest wiadomość, że publikacje Oficyny Wydawniczej „Impuls” w trzech kategoriach zdobyły pierwsze miejsca!

Autorom serdecznie gratulujemy zacnych wyróżnień i tytułów! Wam drodzy Czytelnicy dziękujemy za wsparcie i oddane głosy na nasze Najlepsze Książki na Zimę i Gwiazdkę 2017!

Zapraszamy do prezentacji nagrodzonych tytułów.

Jury w kategorii „Perły z lamusa” polecają Pedagogiczne zwierzątko. Fenomen niewiedzy prof. Aleksandra Nalaskowskiego jako Najlepszą Książkę na Zimę 2017.

Profesor Aleksander Nalaskowski zaprasza czytelników w swojej niewielkiej objętościowo książeczce pod jakże frapującym tytułem Pedagogiczne zwierzątko. Fenomen niewiedzy do przyjrzenia się temu zjawisku. Przyjrzenia krytycznemu, ale nie pozbawionemu dozy miejscami życzliwej, miejscami – ostrej jak brzytwa ironii. Niewiedza – wbrew silnemu nurtowi zachwytu nad coraz głębszym poziomem wiedzy – rozlewa się wszędzie już nawet nie jak wiosenna, wezbrana rzeka, ale jak fale podnoszącego się poziomu mórz. Dla wielu niezauważalnie, ale stale, systematycznie. Niewiedza jest na swój sposób dumna z siebie. Niewiedza jest maskowana ogólnym zadowoleniem z osiągnięcia określonych standardów, z ukrywających prawdę statystycznych średnich, z budzących radość słupków, procentów i magii odpowiednio dobieranych liczb. Tę właśnie niewiedzę, akceptowaną, nierzadko hołubioną i docenianą, tropi w otaczającej nas rzeczywistości znany pedagog.

Sprawdź tę książkę!

 

Jury plebiscytu miłośnikom publikacji dla dzieci i nie tylko polecają przejmującą książkę Ten Drugi. Opowieść misia Fredka. Zwyciężyła w kategorii „Do wspólnego czytania” pokonując konkurencje zdobywając tytuł Najlepszej Książki na Gwiazdkę.

Książka wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń opowieść o pewnej rodzinie, w której życiu najpierw pojawia się długo wyczekiwana radość, a później znienacka nadchodzi niszcząca burza. Oczami pluszowego misia obserwujemy, jak po tej burzy w końcu wychodzi słońce, rany powoli się goją, a w sercach ponownie zaczyna gościć szczęście.
Ta wzruszająca opowieść, choć mówi o największej tragedii, jaka może spotkać człowieka – o utracie dziecka – nie przeraża i nie odbiera chęci do życia. Przeciwnie – tchnie wiarą w jego sens i ciepłem. Śmierć pozostaje w domyśle, niedotykalna, a dziecko, które tracą rodzice, jest anonimowe i pojawia się na tak krótko, że mały czytelnik nie zdoła nawiązać z nim więzi emocjonalnej. Autorka porusza ten najtrudniejszy z tematów z wielką delikatnością i czułością. Książeczka ta, czytana dziecku w przytuleniu, może pomóc w zmierzeniu się z problemem choroby i śmierci.

Sprawdź tę książkę!

Internauci polecają Kacpra na tropie zła jako Najlepszą Książkę na Gwiazdkę w kategorii „Nie tylko dla chłopców”.

„Kacper na tropie zła” Ireny Bukowskiej to ciekawa powieść dla młodzieży, ale na pewno z zainteresowaniem przeczytają ją również dorośli, chociażby po to, by odświeżyć sobie wiedzę o historii filozofii i poszczególnych doktrynach, by zastanowić się nad przeszłością i teraźniejszością. Powieść Ireny Bukowskiej można porównać do światowego bestsellera? „Świata Zofii” Josteina Gaardera. Tu również czytelnik poprzez przygody bohaterów zostaje wprowadzony w świat historii filozofii w sposób zrozumiały, przystępny, a jednocześnie fascynujący i przemawiający do odbiorcy bardziej niż akademickie podręczniki.

Sprawdź tę książkę!

Informacje z życia wydawnictwa, premiery, zapowiedzi, bestsellery, konkursy, promocje, spotkania, konferencje z udziałem Waszego Impulsu. To w tym miejscu dowiecie się co Was spotka jeszcze w 2017 roku i przywita już w nowym 2018 w Oficynie Impuls!

Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. Impuls tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę – budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo Impuls. Wszyscy działamy z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważamy literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury.

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!

Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.