„Lena – Dlaczego muszę przepraszać?” – Lena rozwiązuje kolejne wielkie problemy małych ludzi

Przegląd

Pewnego dnia Lena wróciła smutna ze szkoły i nie chciała powiedzieć tacie, dlaczego jest w złym nastroju. Jak się okazało powodem był przykry incydent w szkole. Jednak to nie dziewczynka była ofiarą. Jej najlepszy przyjaciel przyszedł do szkoły z aparatem na zębach i Lena zaśmiała się z kolegi. Kuba przestał się do niej odzywać.

Dziewczynka przez kilka dni próbowała przeprosić swojego przyjaciela, ale wypowiedzenie słowa „przepraszam” sprawiało jej ogromną trudność. Babcia Matylda poradziła jej, żeby spróbowała postawić się na miejscu Kuby, bo tylko w ten sposób możemy zrozumieć, jak czują się inni. Następnego Lenie udało się wypowiedzieć jedno z najtrudniejszych słów i dzięki temu odzyskała przyjaciela.

Podobnie jak w całej serii również i w „Dlaczego muszę przepraszać?” znajdziemy komentarz psychologa. Przeprosiny to zachowanie trudne nie tylko dla dzieci, czasami również dla osób dorosłych. Wymaga ono dostrzeżenia własnego błędu, uznania go, skonfrontowania się z nim i chęci naprawienia – czytamy we wstępie poprzedzającym opowiadanie. Dużym ułatwieniem dla rodziców są porady, które z pewnością ułatwią wychowanie malucha o rozbudowanej inteligencji emocjonalnej. Jest z rad Magdaleny Lange-Rachwał brzmi: Dużym błędem jest, jeżeli dziecko przeprasza, nie mając świadomości, co zrobiło źle.

Główna bohaterka – Lena – ma 6 lat i zmaga się z „wielkimi” problemami swojego wieku. Odkrywa świat emocji i uczy się, jak sobie z nimi radzić. Tematy poruszane w serii dotyczą dzieci w wieku 4-6 lat.

Książki zostały wydane w serii „Akademia Inteligentnego Malucha”, oferującej zróżnicowane materiały, które wspierają rozwój dziecka, a także są zbiorem wskazówek i porad dla rodziców, wychowawców, dziadków, opiekunów.

Wydawca: Wydawnictwo LektorKlett | Autor: Silvia Serelli | Opracowanie psychologiczne: Magdalena Lange-Rachwał | Liczba stron: 40 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-8063-469-5| Cena detaliczna: 12,90 zł | www.akademiainteligentnegomalucha.pl

Tagi: LektorKlett

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.