„Lena – Dlaczego jestem zazdrosna?” – Lena rozwiązuje kolejne wielkie problemy małych ludzi.

Przegląd

Lena musi dzielić pokój ze swoim bratem, który jest coraz starszy. Dziewczynka nie jest zachwycona. Nie podoba jej się również, że musi dzielić z Mateuszem uwagę rodziców. Niepokoi ją przemeblowanie w pokoju oraz irytuje rozbawienie mamy i taty, gdy brat Leny rozmawia z jedzeniem.

Z pomocą przychodzi babcia, która wyjaśnia dziewczynce zjawisko zazdrości. Tłumaczy, że rzeczy, które Lena potrafi robić od dawna, dla Mateusza są nowością. Dzięki temu staje się ona autorytetem i odkrywa, że rola starszej siostry jest niezwykle istotna. To pomaga pozbyć się zazdrości.

Radość z posiadania brata lub siostry często może zostać zmącona zmianą dotychczasowego modelu życia, gdzie cała uwaga była nakierowana na starsze dziecko – zauważa w komentarzu do książeczki psycholog Magdalena Lange-Rachwał. Rodzic może znaleźć w książeczce liczne porady, które ułatwią mu budowanie relacji między rodzeństwem. Możemy dowiedzieć się, np. że najgorszym sposobem regulacji modelu relacji między rodzeństwem jest wymaganie od starszego dziecka, aby ustępowało młodszemu.

Główna bohaterka – Lena – ma 6 lat i zmaga się z „wielkimi” problemami swojego wieku. Odkrywa świat emocji i uczy się, jak sobie z nimi radzić. Tematy poruszane w serii dotyczą dzieci w wieku 4-6 lat.

Książki zostały wydane w serii „Akademia Inteligentnego Malucha”, oferującej zróżnicowane materiały, które wspierają rozwój dziecka, a także są zbiorem wskazówek i porad dla rodziców, wychowawców, dziadków, opiekunów.

Wydawca: Wydawnictwo LektorKlett | Autor: Silvia Serelli | Opracowanie psychologiczne: Magdalena Lange-Rachwał | Liczba stron: 40 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-8063-468-8| Cena detaliczna: 12,90 zł | www.akademiainteligentnegomalucha.pl

Tagi: LektorKlett

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.