Krótka historia medycyny

Przegląd

Fascynująca lektura dla wszystkich interesujących się medycyną oraz tych, których ciekawi intelektualny proces poszerzania wiedzy.

Książka dwóch wybitnych amerykańskich lekarzy opisuje przełomowe odkrycia w historii medycyny europejskiej, przypomina pionierów, którzy za nimi stali, a także przekazuje emocje, jakie wiązały się z tymi dokonaniami. Proponuje oryginalne spojrzenie na genezę tych dokonań oraz dba o właściwe rozdzielenie zasług przez pokazanie zarówno głównych odkrywców, jak i całego sztabu ludzi stojących za ich sukcesem i kontynuujących ich badania. Dlatego na przykład w rozdziale o bakteriach zaprezentowano postać i dokonania Antoniego van Leeuwenhoeka -ojca mikrobiologii – ale wiele miejsca poświęcono wspaniałej pracy Roberta Kocha, Louisa Pasteura i innych. Bez opisanych tu odkryć medycyna, taka, jaką dziś znamy, nie byłaby możliwa.

Publikacja jest kolejnym tytułem z serii. Na początku października pojawiła się publikacje: ,,Krótka historia opium” i ,,Krótka historia religii”.

Premiera tytułu, ,Krótka historia medycyny” zaplanowana jest na drugą połowę października. Patronat medialny nad publikacją sprawuje Magazyn Świat ELIT, 21. Wiek History Revue, portal historia.org.pl oraz Mój Historyczny Blog.

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.