Bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl – sierpień 2017

Przegląd

Kolejne miejsca na liście bestsellerów księgarni TaniaKsiazka.pl z sierpnia pokazują, że tytuł Macierewicz i jego tajemnice, Tomasza Piątka nie pozwoli szybko zdetronizować się rywalom. Książka niezwykle kontrowersyjna, która rozpętała burzę w mediach i w świecie polityki, opowiada o niepokojących powiązaniach ministra Macierewicza ze światem rosyjskiej polityki. Aktualnie autor książki został przesłuchany w prokuraturze na wniosek samego szefa MON. Kolejne miejsca na liście należą do kryminałów: Za zamkniętymi drzwiami, B A Paris i Czarnej Madonny, Remigiusza Mroza, a więc rozpoczynamy to podsumowanie w iście mrocznym nastroju. 🙂

Polacy kochają czytać książki o mrocznych tajemnicach i ciemnych sprawkach, czy to tych całkowicie fikcyjnych, czy być może prawdziwych…, co potwierdzają trzy pierwsze miejsca z sierpniowej listy bestsellerów. Kiedy oba tytuły Macierewicz i jego tajemnice oraz Za zamkniętymi drzwiami nie są już nowicjuszami na listach bestsellerów, tak Czarna Madonna Remigiusza Mroza już jak najbardziej jest. Autor po raz kolejny zaskarbił sobie serca tysięcy swoich fanów i wspiął się niemal na sam szczyt. Jego najnowsza książka to tym razem historia osadzona wysoko nad ziemią, gdzie z radarów znika pewien samolot pasażerski. Wszystko wskazuje na to, że się nie rozbił, a co jakiś czas z zaginionego statku powietrznego odbierany jest sygnał z transportera.

Czwarte miejsce na liście dla odmiany należy do powieści erotycznej, trzeciego tomu serii MMA fighter, Vi Keeland, tym razem zatytułowanego: Przebaczenie. W tej części poznamy historię Jaxa Knighta na co dzień ułożonego i kulturalnego biznesmena, a w sercu zawodnika, który marzy o wejściu na ring. Jego życie przewraca się do góry nogami, kiedy poznaje piękną Lilly, właścicielkę kilku klubów dla zawodników MMA. Z takiego spotkania może wyniknąć tylko gorący romans!

Piąte i szóste miejsce na liście należy do książek już doskonale znanych TanioKsiążkowym czytelnikom: Sekretne życie drzew, Petera Wohllebena i Baśnie Barda Beedle`a, JK Rowling to książki, które pojawiają się na bestsellerowych półkach już od jakiegoś czasu. Pierwsza zapoczątkowała nowy nurt na rynku: popularność literatury ekologicznej, opowiadając o niezwykłym uczuciu, jakim człowiek potrafi darzyć drzewa. Natomiast druga to zbiór baśni, które Hermiona miała przy sobie w części Harry Potter i Insygnia śmierci. Teraz czytelnicy, sami mogą je przeczytać, m.in Opowieść o Trzech Braciach.

Z kolei książka: Katarzyny Michalak Błękitne sny debiutuje w TanioKsiążkowym zestawieniu. Jednak nie jest to nic zaskakującego, w końcu to nowość. Nie zaskakuje także jej popularność, w końcu to Katarzyna Michalak. 🙂 Tym razem autorka zabierze nas w samo serce opowieści o losach sześciorga ludzi, które splotą się w jednym zakończeniu.

Miejsce ósme należy do Dziewczyny z Brooklynu, cenionego na całym świecie mistrza budowania ekscytującego czytelniczego napięcia, Guillaume Musso. Autor ponownie dostarcza czytelnikom nietuzinkową, pełną mrocznych zaułków historię, tym razem dwojga zakochanych ludzi, z których jedno zrobiło coś “naprawdę złego”. 9. miejsce na liście należy do kolejnego mistrza, tym razem gatunku fantasy: Neila Gaimana. W książce Mitologia nordycka, autor zabiera nas do świata wielkich nordyckich mitów, które stały się podstawą wielu bestsellerowych powieści m.in. Władcy pierścieni.

Ostatnie miejsce na liście należy do rynkowej nowości: To, co zostawiła, autorstwa Ellen Marie Wiseman. Ta historia to niesamowity thriller, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Bohaterka książki Izzy, nie może pogodzić się z tym, co zrobiła jej matka i za co została skazana na wiele lat więzienia. Dziewczyna nie odzywa się do niej już od 10 lat. Jednak znalezione w muzeum listy mogą sprawić, że Izzy zupełnie inaczej spojrzy na losy swojej matki. Być może teraz uda jej się ułożyć układankę, do której do tej pory miała tylko kilka nieznaczących elementów.

10 książek na sierpniowej liście TanioKsiążkowych bestsellerów to z pewnością tytuły warte uwagi. Ich miejsca w bestsellerowym zestawieniu nie są przypadkiem, a powroty niektórych z nich na najwyższe lokaty – z pewnością tym bardziej nie.

Kategorie: Bestsellery

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.