Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach?

Przegląd

Już 17 sierpnia do księgarń trafi powieść szwedzkiej autorki Emmy Abrahamson Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach, która w zabawny i urzekający sposób opisuje niewiarygodną historię miłosną, zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami: między piękną kobietą a bezdomnym rodzi się uczucie silniejsze, niż uprzedzenia i stereotypy.

Julia mieszka w Wiedniu wraz ze swoim kotem Optimusem. Marzy, aby któregoś dnia zaprzyjaźnić się ze swoją sąsiadką Elfriede Jelinek. Na razie dla zabicia czasu daje lekcje angielskiego bezrobotnym dyrektorom z przerostem ambicji i niedouczonej młodzieży. Pewnego dnia poznaje Bena. Między nimi wybucha gorące uczucie. Jest wspaniale, może poza pewnym szczegółem – Ben jest bezdomny… Jak się zakochać w mężczyźnie, który mieszka w krzakach to nietypowa historia miłosna o wyborach podyktowanych głosem serca, a nie pozorami, o decyzjach podejmowanych na przekór oczekiwaniom innych i utartym schematom.

„Jedną z zalet książki Emmy Abrahamson jest to, że jest ona tak przekomiczna”.

Annika Koldenius, „Smålandsposten”

Humor i talent językowy autorki sprawiają, że jej książka to nie tylko czytadło na leżak. Emmy Abrahamson jest po prostu ogromnie zabawna. Czytelnik wybucha głośnymi salwami śmiechu, czasami się czerwieni, nigdy nie czując przy tym zażenowania.

 

EMMY ABRAHAMSON (ur. 1976) – pisarka pochodzenia polsko-szwedzkiego, studiowała aktorstwo w Manchesterze, pracowała jako aktorka, reżyserka i scenarzystka w Londynie, Amsterdamie oraz Wiedniu, wykładała również teatrologię. Zadebiutowała w roku 2011 książką Min pappa är snäll och min mamma är utlänning („Mój tata jest dobry, a moja mama jest cudzoziemką”), która okazała się bardzo realistyczną i demaskatorską – a co idzie za tym – kontrowersyjną mieszaniną stereotypów krążących w Szwecji o Polakach.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.