Duszpasterz Lednicy o odkrywaniu sensu życia

Przegląd

Dojrzałość to świadomość własnej niedojrzałości, swojej małości oraz co więcej – umiejętność proszenia o pomoc. Powierzając się z ufnością Bogu, widzimy, jak On nas przemienia. To jest klucz do wzrastania w przyjaźni z Bogiem.

Na kartach książki autor odkrywa przed nami nowe warstwy obrazów biblijnych, ukryte znaczenia, paradoksy i tajemnice słowa Bożego. Pokazuje Maryję otwartą na działanie Boga, odsłoniętą, gotową do bycia nieustannie prowadzoną, czyli taką, która dojrzewa. Prowadzi nas śladami Eliasza, Jonasza, Piotra i Jana, uczniów w drodze do Emaus, św. Pawła, a także ojców  pustyni, którym nieobce były głęboko skrywane emocje oraz rozterki związane z przeżywaniem własnych upadków i ograniczeń.

Wojciech Prus OP  niebanalny kaznodzieja, cierpliwy spowiednik. Kiedyś ekonom prowincji, później prezes Wydawnictwa W drodze, dziś duszpasterz lednicki. Wielbiciel Lecha Poznań, dobrej literatury i poezji – ostatnio szczególnie twórczości Zbigniewa Herberta. W wolnych chwilach uczy się rysunku i malarstwa, jeździ na nartach i rowerze, gra w tenisa. Pomimo różnych obowiązków wciąż stara się studiować Ojców Kościoła i pogłębiać swoją miłość do nich, która zaczęła się podczas rzymskich studiów patrologii.

 

Książka do nabycia tutaj: https://www.wdrodze.pl/opis,1430,Dojrzala_niedojrzalosc.html

 

Kategorie: Religia
Tagi: W drodze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.