Międzynarodowy fenomen wydawniczy już wkrótce po polsku!

Przegląd

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – bestsellerowa i entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie książka, przybliżająca dzieciom historie stu niezwykłych kobiet – jesienią ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa Debit.

Do tej pory prawa sprzedano do 25 krajów,a liczba ta stale rośnie.

Autorki tej wyjątkowej publikacji – Elena Favilli i Francesca Cavallo – postanowiły zmierzyć się z wszechobecnymi w literaturze dziecięcej stereotypami dotyczącymi płci i stworzyć zbiór opowieści o niezwykłych kobietach – wszystko po to, by zainspirować dziewczynki na całym świecie. Zamiast bogatych inwestorów czy tradycyjnego wydawcy wybrały crowdfunding i w rekordowym czasie zebrały, za pośrednictwem Kickstartera, ponad milion dolarów! Wsparcie kilkudziesięciu tysięcy osób z całego świata niewątpliwie świadczy o wyjątkowości przedsięwzięcia.

W ten sposób powstała książka, w której „miejsce księżniczek zajęły kobiety z krwi i kości”. Są wśród nich zarówno postaci historyczne, jak i współczesne: malarki, tancerki, aktywistki, piratki, astronautki, śpiewaczki jazzowe, władczynie, sportsmenki, lekarki, pisarki, przywódczynie polityczne – z każdego zakątka świata! Każda ze 100 opowieści została przepięknie zilustrowana.
W projekcie brało udział 60 ilustratorek z całego świata. Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu.

Ta książka nie jest encyklopedycznym zapisem osiągnięć bohaterek, lecz zbiorem fabularyzowanych biografii, krzepiących i skłaniających do refleksji. „Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

ELENA FAVILLI to nagradzana dziennikarka i właścicielka firmy medialnej. Współpracowała z wieloma zagranicznymi tytułami prasowymi oraz  koordynowała pracę internetowych serwisów informacyjnych po obu stronach Atlantyku. Ukończyła semiotykę na Uniwersytecie Bolońskim i studiowała dziennikarstwo internetowe na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

FRANCESCA CAVALLO jest pisarką i reżyserką teatralną. Jej wielokrotnie nagradzane przedstawienia można oglądać na licznych europejskich scenach. Jest również założycielką SFERRACAVALLI – Międzynarodowego Festiwalu Wyobraźni Odnawialnej. Good Night Stories for Rebel Girls jest jej siódmą książką dla dzieci.

Od 2011 roku Elena i Francesca prowadzą wspólnie Timbuktu Labs, innowacyjną platformę medialną, której działania, adresowane do dzieci, łączą inspirujące treści z ciekawym designem i najnowszymi technologiami. W 2013 roku znalazły się w gronie 10 najwybitniejszych włoskich innowatorów i innowatorek.

Wydawnictwo Debit, które zakupiło prawa do polskiej edycji, wydaje książki dla dzieci i młodzieży od ponad 25 lat. Są wśród nich popularne serie dla najmłodszych, książki polskich autorów, m.in. Agnieszki Frączek, Joanny Krzyżanek, Zofii Staniszewskiej, a także publikacje o charakterze edukacyjnym i popularnonaukowym.

W maju 2016 roku Debit oficjalnie wszedł w struktury Wydawnictwa Sonia Draga.

OPOWIEŚCI NA DOBRANOC DLA MŁODYCH BUNTOWNICZEK
100 historii niezwykłych kobiet
•Książka, która zaczęła się od marzenia
• Rekord świata w crowdfundingu
• Prawie 100 tysięcy egzemplarzy sprzedanych
w pierwszym tygodniu w Wielkiej Brytanii
• Entuzjastyczne reakcje czytelników na całym świecie

 

www.wydawnictwo-debit.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Debit

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.