„Czytelnia rozproszona”

Przegląd

Instytut Książki zaprasza na pasmo wydarzeń literackich podczas Jarocin Festiwal, który rozpocznie się jutro i potrwa do niedzieli.

Dylan.pl to projekt autorstwa Filipa Łobodzińskiego, który w niedziele 16 lipca zaprezentuje utwory Boba Dylana wyśpiewane w języku polskim. Koncert organizowany jest w ramach projektu „Czytelnia rozproszona” realizowanego ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Przez cały weekend w ramach „Czytelni rozproszonej” zapraszamy także na rozmowy z muzykami o książkach i ich literackich fascynacjach.

 

więcej: Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.