Jonathan Carroll w Polsce promuje najnowszą książkę pt. „Kolacja dla wrony”

Przegląd

Kolacja dla wrony Jonathan Carroll

Dowiedz się, jak życie uczynić sztuką

„Pytanie jest proste, ale zasadnicze: co dodałeś do tego świata?”

Wybór krótkich utworów Jonathana Carrolla jest swoistą mapą po światach wyobraźni pisarza. Składają się na niego fragmenty autobiografii, spostrzeżenia na temat związków międzyludzkich i chwytane na gorąco codzienne zdarzenia. Bez względu na to, czy autor mówi o miłości, książkach, psach czy jedzeniu, zawsze odsłania przed nami kawałek siebie, zawsze jest otwarty na magiczne chwile, które  przynosi  życie.

Jonathan Carroll – Amerykanin od lat mieszkający w Wiedniu – jest autorem tak głośnych powieści, jak m.in.  Kraina Chichów, Dziecko na niebie, Kości Księżyca, zbiorów opowiadań, scenariuszy filmowych oraz opublikowanego w formie książkowej bloga Oko dnia.  . Twórczość Carrolla określa się czasami mianem europejskiej wersji realizmu magicznego. Świat przedstawiony w jego książkach pozornie jest światem realistycznym, bliskim każdemu czytelnikowi. W miarę rozwoju fabuły pojawiają się osoby z zaświatów, elementy magii, zwierzęta mówiące ludzkim głosem itp. Jego pierwsza powieść Kraina Chichów ukazała się po rekomendacji Stanisława Lema w 1980 r. Carroll uczył wtedy języka angielskiego syna polskiego pisarza, Tomasza. Kilka jego książek miało światowe prapremiery w Polsce: Oko dnia, Szklana zupa, Zakochany duch. Ta ostatnia, opublikowana w 22 językach, znalazła się na liście bestsellerów „San Francisco Chronicle”. Pisarz jest też autorem tekstów dwóch piosenek na płycie Budki Suflera pt. „Było i jest” – Dancing with Ghosts i Breathing You.

Autor regularnie odwiedza nasz kraj. REBIS zorganizował do tej pory 11 wizyt, podczas których Carroll spotkał się z czytelnikami w 22 miastach. REBIS jest jego jedynym polskim wydawcą. Do tej pory opublikował następujące jego tytuły: Białe jabłka,  Całując Ul,  Cylinder Heidelberga,  Czarny koktajl, Drewniane morze, Durne serce, Dziecko na niebie, Głos naszego cienia, Kąpiąc lwa,  Kobieta, która wyszła za chmurę,  Kości Księżyca, Kraina Chichów, Muzeum Psów, Na pastwę aniołów, Oko dnia; Poza ciszą; Szklana zupa, Śpiąc w płomieniu, Ucząc psa czytać, Upiorna dłoń, Zakochany duch,  Zaślubiny patyków.

 

Obecnie Jonathan Carroll  jest w Polsce. Autor promuje swą najnowszą książkę pt. Kolacja dla wrony i spotka się z czytelnikami w 6 miastach.

17.05 Szczecin (środa)

18.00 – spotkanie z czytelnikami,
miejsce spotkania: księgarnia EMPIK , CH Kaskada aleja Niepodległości 36

18.05 Poznań (czwartek)

19.00 – spotkanie z czytelnikami,
miejsce spotkania: EMPIK Stary Browar, Słodownia +1, ul. Półwiejska 42,

20.05 Warszawa Targi Książki (sobota)

16.00 – 17.00 – podpisywanie książek na stoisku Domu Wydawniczego REBIS,
7. Warszawskie Targi Książki, miejsce spotkania: Stadion Narodowy, aleja Poniatowskiego 1, Warszawa

21.05 – Wrocław (niedziela)

19:00 Biblioteka Grafit, ul. Namysłowska 8

22.05 Brzeg (poniedziałek)  

17:00  Hotel BEST WESTERN PLUS, ul. Wrocławska 5.

22.05 Oława (poniedziałek)  

19:00 Biblioteka Koronka, Ratusz, Rynek 1

Część spotkań autorskich odbędzie się w ramach imprez organizowanych przez Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Kultury

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.