„Coś więcej niż sklep z książkami” – międzynarodowe spotkania księgarzy i specjalistów rynku książki

Przegląd


Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza księgarzy z niewielkich autorskich księgarni mających w swojej ofercie literaturę dziecięcą na cykl spotkań z zagranicznymi i polskimi specjalistami branży książkowej i wydawniczej. W takcie spotkań poznamy specyfikę zagranicznych rynków książki oraz doświadczenia księgarzy z innych krajów.

Jakie są najnowsze światowe trendy wydawnicze? Jak połączyć ambitną ofertę z sukcesem sprzedażowym? Jak w praktyce stała cena książki wpływa na działanie niewielkich księgarń? W jaki sposób efektowanie zaaranżować witrynę?

Na najbliższym spotkaniu naszym gościem będzie Anna Czernow, prezeska Polskiej Sekcji IBBY, która opowie nam o szwedzkiej literaturze dla dzieci oraz o szwedzkich sposobach na promocję czytelnictwa.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godzinie 9.00 w Księgarni Dwie Siostry (al. 3 Maja 2, Warszawa).

Prelegentami na kolejnych spotkaniach będą między innymi:

19 maja, piątek, godz. 9.00: Delphine Beccaria – właścicielka paryskiej księgarni dziecięcej La Sardine à Lire, która pokaże, skąd czerpać inspirację i jak efektownie zaaranżować witrynę księgarni.

13 czerwca, wtorek, godz. 19.30: Jiwone Lee – tłumaczka i promotorka kultury polskiej w Korei Południowej, która opowie o koreańskim rynku książki dla dzieci.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na spotkania obowiązują zapisy: promocja@wydawnictwodwiesiostry.pl, tel. 792 877 175

Zapraszamy!

Więcej o projekcie: http://bit.ly/cykl_spotkan_dla_ksiegarzy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.