Weekend Księgarń Kameralnych 2017

Weekend Księgarń Kameralnych 2017

Przegląd

Idea Weekendu Księgarń Kameralnych narodziła się w zeszłym roku w Warszawie. Pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych odbył się w czerwcu ubiegłego roku. (zob. Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych) Księgarze z Warszawskiego Kolektywu Księgarń Kameralnych zorganizowali dwudniowe święto obfitujące w ciekawe i czasem nietypowe dla ich lokali działania.

Ponieważ wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów i mieszkańców stolicy, w tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć swoje działania na całą Polskę. Do udziału w tegorocznym Weekendzie Księgarń Kameralnych już zgłosiło się 30 punktów z Warszawy oraz drugie tyle m.in. z Krakowa, Poznania, Lublina, Torunia, Sopotu, Gdańska, Cieszyna, Bydgoszczy, Łodzi i Wrocławia. Do inicjatywy cały czas dołączają nowe księgarnie, które możecie znaleźć na dedykowanej MAPIE.

21, 22 i 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki we wszystkich zaangażowanych księgarniach i antykwariatach odbędą się spotkania autorskie, panele na temat czytelnictwa w Polsce, warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, zabawy dla najmłodszych i spacery miejskie.

Do Warszawy przyjadą księgarze z kultowych księgarń niezależnych z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Organizatorzy kładą nacisk na promocję małych, niezależnych wydawnictw oraz książek spoza list bestsellerów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Kolejne punkty programu publikowane będą na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

źródło: Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.