Pięć tysięcy osób odwiedziło I edycję Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Pięć tysięcy osób odwiedziło I edycję Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Przegląd

5 tysięcy osób odwiedziło I edycję Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka organizowanych przez Empik. Pięćdziesięciu wystawców prezentujących najlepszą literaturę dziecięcą i design, dwudziestu gości specjalnych – pisarzy i ilustratorów. Weekend 8-9 kwietnia zdecydowanie przejdzie do historii jako prawdziwe święto literatury dziecięcej oraz najmłodszych czytelników. Po takiej inauguracji warto czekać na drugą edycję.

Processed with VSCO with g2 preset

Industrialna przestrzeń centrum handlowego Plac Unii City Shopping w Warszawie po brzegi wypełniła się książkami oraz ich najmłodszymi fanami. Podczas gdy rodzice uzupełniali biblioteczki swoich pociech, one korzystały z bogatej oferty inspirujących atrakcji. Efekt to kreatywna promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz 5 tysięcy zadowolonych odwiedzających.

Na scenie Targów Przecinek i Kropka Sylwia Chutnik opowiedziała jak być dobrą pisarką, Andrzej Maleszka zabrał dzieciaki w fascynujący świat „Magicznego Drzewa”, a Dorota Sumińska odpowiadała na pytania dotyczące świata zwierząt. Wśród gości pojawiły się także inne niezwykłe osoby: Edyta Jungowska, Michał Rusinek, Cezary Harasimowicz, Marcin Szczygielski, Szymon Radzimierski, Yvette Żółtowska-Darska, którzy dzięki rozmowom i wspólnemu czytaniu otworzyli dzieciom drzwi do twórczego świata literatury.

Poza spotkaniami z pisarzami na głównej scenie, najmłodsi mogli rozwijać swoją kreatywność i ciekawość podczas warsztatów, które odbywały się równolegle w czterech strefach.
Z Wojciechem Mikołuszko zrealizowały wielkie eksperymenty dla małych ludzi. Podczas zajęć „Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów” cofnęły się do korzeni gier komputerowych, poznając kultowe Atari. Warsztaty plastyczne, graficzne i komiksowe poprowadzili znani ilustratorzy. Dzieci przeżyły niesamowite przygody z Danielem de Latourem i Justyną Bednarek oraz spotkały się z Piotrem Nowackim i Smoczkiem Loczkiem. Artystycznej zabawy nie zabrakło także pod okiem Jacka Frąsia – komiksiarza, perkusisty zespołu Cool Kids of Death, czy Bożki Rydlewskiej, twórczyni pop-upów. Poza tym odbyły się także warsztaty społecznego savoir vivre’u, gimnastyka buzi i języka, warsztaty z tworzenia lalek teatralnych oraz fotografii cyfrowej dla najmłodszych.

Targi przebiegały w rodzinnej i ciepłej atmosferze, a rodzice mogli wybierać z bogatej oferty najlepszych książek dziecięcych. Pełna frekwencja na wszystkich warsztatach i ogromne zaangażowanie dzieci podczas każdej z animacji, to dowód na to, że istniało zapotrzebowanie na tego typu wydarzenie. Wierzę w to, że Empikowe Targi Przecinek i Kropka przyczyniają się do promocji wartościowej literatury i czytelnictwa wśród dzieci” – komentuje Prezes Empiku Ewa Szmidt-Belcarz.

Pierwszego dnia Targów, 8 kwietnia, poznaliśmy także zwycięzcę konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2016. Laureatką została książka „Tru” Barbary Kosmowskiej Wydawnictwa Media Rodzina – zabawna i pokrzepiająca opowieść o zajączku emigrancie, która wzrusza i jednocześnie bawi zarówno małych, jak i dużych, a piękne ilustracje Emilii Dziubak wprowadzają czytelników w wyjątkowy klimat krainy między Lasem Wysokim a Niskim.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.